Gyvybės draudimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 735 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
* dovana (vaikams, anūkams);
* skolų grąžinimo garantija.
 
== Gyvybės draudimo rūšys ==
Gyvybės draudimas gali būti dviejų rūšių: tradicinis kaupiamasis gyvybės draudimas su garantuotomis palūkanomis ir kaupiamasis investicinis gyvybės draudimas, kai palūkanų norma yra prognozuojama ir investavimo riziką prisiima pats draudėjas.
 
== Tradicinis kaupiamasis gyvybės draudimas ==
Kaupiamasis gyvybės draudimas skirtas gyvybės netekimo rizikos pridengimui ir/arba draudėjų taupymui. Visa draudimo suma išmokama pasibaigus draudimo terminui arba apdraustajam mirus draudimo sutarties galiojimo metu.
Mirties priežastimi nebūtinai turi būti staigus ir netikėtas nelaimingas atsitikimas – draudimo išmoka taip pat mokama apdraustajam mirus dėl sveikatos sutrikimų, ūmių susirgimų, apsinuodijimų, o taip pat natūralios mirties atveju.
Kitu atveju, pasibaigus draudimo terminui, išmokamas visas sukauptas kapitalas ir draudėjui tenkanti draudiko pelno dalis. Kuo anksčiau sudaroma kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis ir kuo ilgiau ji trunka, tuo didesnės yra draudimo išmokos laikotarpio gale.
Draudėjas, sudarydamas draudimo sutartį, pasirenka draudimo sumą ir terminą. Pagal tai yra apskaičiuojama periodinė įmoka. Taupymui yra numatytos tam tikros fiksuotos metinės palūkanos. Gyvybės draudimo bendrovės paprastai siūlo 2,5 — 3% metines palūkanas. Be to, draudimas apima ir draudėjo įmokų dalyvavimo draudimo bendrovės pelno paskirstyme, t. y., jeigu draudimo bendrovė gaus didesnį nei 4% pelną, dalis pelno bus skirta būtent draudėjams. Pagal galiojančius įstatymus, gyvybės draudimo bendrovių investavimas yra labai griežtai reglamentuotas: įmokas galima investuoti į Vyriausybės vertybinius popierius, bankų depozitus, iki 20% — į nekilnojamąjį turtą, oficialaus sąrašo akcijas. Taigi šis draudimo variantas yra ganėtinai saugus.
Draudimo įmokų dydis priklauso nuo apdraudžiamo asmens lyties, amžiaus, sveikatos būklės, draudimo sumos ir trukmės. Įmokos mokamos litais, tačiau visas sumas galima susieti su pasirinkta valiuta (pvz. euras).
 
Panaudojimas:
* Taupymui Tai yra bankų indėlių konkurentas, kuriam, taip pat kaip ir kitoms gyvybės draudimo rūšims, taikomos mokesčių lengvatos. Gyvybės draudimo įmokoms taikoma gyventojų pajamų mokesčių lengvata, kuri grąžinama per 180 dienų nuo pajamų deklaracijos pateikimo į nurodytą sąskaitą. Be to, ir taupote, ir rizika pridengta.
* Kaupiamasis gyvybės draudimas gali būti kaip alternatyva pensijų draudimo kaupimui.
* Imant banko paskolą, rizikos padengimui yra pripažįstamas investicinio gyvybės draudimo polisas (pasirinktai gyvybės draudimo sumai).
 
== Investicinis gyvybės draudimas ==
Investicinis gyvybės draudimas, kai investavimo riziką prisiima draudėjas
Tai gana naujas, bet savo lankstumo ir taupymo galimybių dėka sparčiai populiarėjanti draudimo rūšis. Draudėjas pasirenka mėnesinę draudimo įmoką, pageidaujamą draudimo sumą ir įmokų investavimo kryptį. Šiuo atveju galima pasirinkti, ar investuoti į Vyriausybės vertybinius popierius (litais ar valiuta), ar, pavyzdžiui, dalį įmokų investuoti į tarptautinius investicinius fondus (su didesne investicine grąža), kuriems duotas Draudimo priežiūros komisijos leidimas. Draudėjui tenka visas investicinis pelnas, todėl sėkmės atveju draudimo suma gali viršyti gyvybės draudimo sumą.
Apdraustojo žūties atveju išmokama gyvybės draudimo suma. Jei ši suma yra mažesnė, išmokama sukaupta suma. Gali būti išmokamos ir abi sumos. Tai priklauso nuo to, kurios kompanijos produktą pasirinksite. Investicinis draudimas leidžia naudotis kaupiamais pinigais draudimo kaikotarpio metu, nenutraukiant sutarties.
 
 
 
 
== Gyvybės draudimo tendencijos ==
7 007

pakeitimai

Naršymo meniu