Čekis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
635 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
nėra keitimo aprašymo
* Kelionės čekiai – Kelionės čekiai – patogi ir saugi mokėjimo priemonė kelionėje. Beveik visose pasaulio šalyse juos galima išgryninti bankuose arba jais atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Kelionės čekiai padės išvengti nuostolių ir nesklandumų, jei būsite apvogti ar juos pamesite.
* Banko čekiai – tai čekiai, išrašomi asmenims ar įmonėms, norintiems atsiskaityti su užsienio partneriais, sumokėti už prekes ar paslaugas arba perduoti pinigus kitam asmeniui užsienyje. Juose nurodoma konkreti pinigų suma ir jos gavėjas.
 
== Banko čekio ir vekselio palyginimas ==
Banko ar asmens čekis bei jo panaudojimo būdas atsiskaitymuose yra panašus į vekselį. Tačiau yra vienas esminis skirtumas: čekis nėra juridinis dokumentas, patvirtinantis skolą, jis teturi tik moralinį aspektą patvirtinant finansinį įsipareigojimą. Neapmokėtas čekis, priešingai negu vekselis, negali būti protestuojamas (t.y. pradedama teisminė skolos išieškojimo procedūra) ir bankai jį paprasčiausiai grąžins čekio pateikėjui. <ref>[http://www.verslolietuva.lt/lt/AtsiskaitymuRusys.html] Atsiskaitymų rūšys</ref>
 
== Išnašos ==
{{Reflist|colwidth=30em}}
 
[[Kategorija:Mokėjimo priemonės]]
7 007

pakeitimai

Naršymo meniu