Trečiasis ūkio sektorius: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 324 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
nėra keitimo aprašymo
'''Trečiasis ūkio sektorius''', ''paslaugų sektorius'' - Ūkioūkio sektorius apimantis veiklą, kurio branduolį sudaro [[paslaugos|paslaugų]] tiekimas. Jis aprėpia tokias sritis kaip mokytojavimas, vadovavimas ir pramoninių gaminių platinimas.
{{delete|du sakiniai}}
 
'''Trečiasis ūkio sektorius''' - Ūkio sektorius apimantis veiklą, kurio branduolį sudaro paslaugų tiekimas. Jis aprėpia tokias sritis kaip mokytojavimas, vadovavimas ir pramoninių gaminių platinimas.
Paslaugų sektorius apima ūkines veiklas, kur kompanijos, [[įmonė]]s ar atskiri žmonės, naudodami savo žinias ir laiką, didina produktyvumą, efektyvumą, potencialą, aplinkos tausojimą.
Sektoriaus produktas yra paslaugos, o ne [[gaminys|gaminiai]]. Paslaugos apima įvertinimą, patarimus, patirties panaudojimą, aptarimus. Informacijos kūrimas (gamyba) dažnai irgi vadinamas paslauga, tačiau dalis ekonomistų žinių kūrimą priskiria [[ketvirtasis ūkio sektorius|ketvirtajam ekonomikos sektoriui]].
 
Trečiasis sektorius apima paslaugų teikimą tiek kitoms verslo formoms, tiek galutiniams vartotojams. Pasalugos apima gabenimą, paskirstymą, perpardavinėjimą, pramogų teikimą, kovą su kenkėjais ir pan. Kartais teikiant paslaugas fizinės gėrybės yra perdirbamos (pvz., restoranų versle). Bet dažniausiai paslaugos apima sąveikas su žmonėmis, gamybinių ir kitokių procesų modifikavimą.
 
Per paskutinius 30 m. ekonomika smarkiai keitėsi, ir pramoninėse valstybėse ekonomikos svorio centras ryškiai pasislinko iš [[pirminis ūkio sektorius|pirminio]] ir [[antrinis ūkio sektorius|antrinio sektorių]] į trečiąjį (paslaugų) sektorių. Šiuo metu Vakarų pasaulio šalyse jis didžiausias ir sparčiausiai augantis.
 
 
[[Kategorija:Pramonė]]
 
[[en:Tertiary sector of the economy]]
34 231

pakeitimas

Naršymo meniu