Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
vidinės nuorodos
(formatavimas)
(vidinės nuorodos)
[[1938]] m. tapusi Kauno 6-ąja gimnazija. Mokykla įsikūrė kareivinių rajone Staklių gatvėje mediniame pastate, statytame dar caro laikais. Pirmuosius mokslo metus pradėjo dvi klasės su 49 mokiniais. Pradžia sunki – klasės nebaigtos įrengti, mokymo priemonių nėra ir lėšos minimalios. Direktorius Jonas Eidukas ir darbštūs mokytojai sugebėjo įveikti sunkumus.
 
[[1923]] m. vidurinė mokykla peraugo į keturmetę [[progimnazija|progimnaziją]]. Mokyklos įvaizdis gerėjo, daugėjo mokinių. Kauno 2-oji progimnazija pagarsėjo kaip ieškanti mokykla – ji pasirinko komercinį tipą su [[apskaita|sąskaitybos]] ir [[raštvedyba|raštvedybos]] mokymu. Mokyklos patirtimi dalijosi ir kitos mokyklos. [[Švietimo ministerija]] siuntė net užsienio delegacijas susipažinti su mokyklos darbu.
 
[[1925]] m. buvo pradėta skirstyti dvarininko Fanstelio žemė; mokyklos direktorius išrūpino sklypą naujos mokyklos statybai.
 
[[1938]] m. atvėrė duris nauja ir erdvi Kauno 6-oji gimnazija, jos statyba ir įrengimas kainavo 1 milijoną litų. Mokėsi 611 gimnazistų, buvo 16 klasių, dirbo 30 mokytojų, iš jų 23 buvo baigę aukštąjį mokslą.
 
[[1945]] m. gimnazija perorganizuojama į Kauno 6-tąją berniukų ir Kauno 7-tąją mergaičių gimnazijas. Abi gimnazijos dirbo tose pačiose patalpose. Mergaitės mokėsi pirmoje, berniukai antroje pamainoje. Vyko bendri renginiai, mokė tie patys mokytojai. [[1950]] m. prie gimnazijos prijungtos pradinės klasės, teko dirbti dviem pamainomis.
 
[[1950]] m. prie gimnazijos prijungtos pradinės klasės, teko dirbti dviem pamainomis.
 
Nuo [[1951]] m. mokykla garsėjo sportiniais laimėjimais, įvairiais meno saviveiklos kolektyvais bei būrelių veikla.
 
[[1966]]-[[1981]] m. pereita prie kabinetinės sistemos, atidaryta viena pirmųjų Kaune eksperimentinė „nulinukų“ klasė, įrengtas techninių priemonių kabinetas. [[1970]] m. už techninių priemonių naudojimą pamokose Kauno 6-osios vidurinės mokyklos kolektyvas ir direktorius Pranas Munius gavo Visasąjunginės parodos Maskvoje apdovanojimus.
 
[[1970]] m. už techninių priemonių naudojimą pamokose Kauno 6-osios vidurinės mokyklos kolektyvas ir direktorius Pranas Munius gavo Visasąjunginės parodos [[Maskva|Maskvoje]] apdovanojimus.
 
[[1968]] m. vyresniųjų klasių mokiniai pradėti mokyti vairuoti [[automobilis|automobilį]].
*1994-[[2010]] m. [[Valerija Gudonytė]]
*Nuo 2010 m. [[Lydija Merfeldienė]].
 
<!--== Žymūs mokytojai ==-->
 
== Mokiniai ==
1920-[[1937]] m. Kauno 2-ąją progimnaziją baigė 273 mokiniai.
* [[Monika Mironaitė]], aktorė
*[[Kostas Smoriginas]], aktorius, režisierius
*[[Stasys Beniušis]], geologas, technikos mokslų daktaras, Gdansko universiteto profesorius.
 
== Nuorodos ==
24 705

pakeitimai

Naršymo meniu