Company of Heroes: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
SNėra keitimo santraukos
Eilutė 29: Eilutė 29:


[[Vaizdas:RelicCOH.jpg|thumb|250px|Kovos meniu langas]]
[[Vaizdas:RelicCOH.jpg|thumb|250px|Kovos meniu langas]]
Kiekviena žaidimo frakcija (išskyrus Britus) turi savo nejudinama pagrindinė bazė kurios teritorijoje yra statomi barakai ar fabrikai gaminti karinius vienetus ar kita technika. Kaip ir kiekviename RTS žaidime taip ir Company of Heroes žaidime taip yra strategijai būdinga “lygių” sistema. Žaidimui prasidėjus galime statytis tik silpnus karinius vienetus, tačiau su laiku mes galime statytis geresnius pastatus, ir kartu gaminti stiprėsnia karo technika. Tarkim [[Wermachto|Wermachtas]] armija pradžioje gali pasistatyti kareivines. Po kažkiek laiko kai žaidėjas surinkės reikiama resursu kieki gales savo pagrindinėje bazėje pereiti prie aukštesnes puolimo fazes (ang.ugrade) kuris leis statytis modernesnes kareivines (ang.Krieg Barracks) kuriose jau galima bus gamintis grenaderius ar [[mortyra|mortyrų]]padalinius. Padarius antrąjį patobulinimą, galima statytis šarvuočiu gamykla,o sukaupus reikia resursu suma ir patobulinus paskutini karta galima statytis ir tankus. Taip pat vienas iš svarbiausnių žaidimo aspektu yra žaidimo karines technikos valdymas ir pasirinkimas. Tarkim šarvuočiai skirti greitoms atakoms prieš mažus pestininku burius ir tinka tokioms kovoms del savo greicio ir manevringumo. Tankai yra daug letesni, tačiau turi pabuklus kurie puikiai sprogdina pastatus ir turi geresnius šarvus nei paprasti šarvuociai. Vienas svarbus dalykas tanku kovoje yra kokiu kampu jis šaudo. Naujokai dažnai kovos ikarštyje matydami kad jų tankas greitai bus susprogdintas bando išvažiuoti nuo priešo linijos ir išvengt ataku taciau dažnai susimauna ir oponento tankas pataiko i tanko šona kuri yra labiausiai pažeidžiama tanko vieta. Todėl ypac svarbu kovojant atsukti savo tanka nosimi i prieki kad priešininkas padarytu kuo mažiau žalos. Kai kurie tankai turi specialų įgūdį niokoti barikadas kaip smelio maišai ar metalines tvoros.Taip pat jie gali pervažiuoti net akmenines barikadas kaip gatves šaligatvis.Taip pat tankai gali buti pataisomi inžinieriaus pagalba. Dar vienas svarbus faktorius žaidime yra kariu rangai užsitarnauti už priešu žudymą mūšyje. Yra 3 rangu lygiai. Kiekviena žaidimo frakcija visiškai skirtingai gauna rangus. Amerikiečiu buriai dalinasi patirtimi visu mušio frontu kartu, todėl vykstant dideliam mušiui ir nužudant priešo kari patirties gauna tie kariai kurie buvo netoli nužudyto priešo. Britu kariai negali gauti rangu pakėlimo iš vis. Vadovaujantys tankai (ang.Command Tank) ir kapitonai bei leitenantai gauna patirti tik prie kovojančiu kareiviu. Panzer Elite frakcija dalinasi patirtimi taip pat kaip ir amerikečių kariai.Vienintelis Wermachtas negauna rangu per kova. Rangus galima nusipirkti tam tikrame veteranų patobulinimų pastate.
Kiekviena žaidimo frakcija (išskyrus Britus) turi savo nejudinama pagrindinė bazė kurios teritorijoje yra statomi barakai ar fabrikai gaminti karinius vienetus ar kita technika. Kaip ir kiekviename RTS žaidime taip ir Company of Heroes žaidime taip yra strategijai būdinga “lygių” sistema. Žaidimui prasidėjus galime statytis tik silpnus karinius vienetus, tačiau su laiku mes galime statytis geresnius pastatus, ir kartu gaminti stiprėsnia karo technika. Tarkim [[Wermachto|Wermachtas]] armija pradžioje gali pasistatyti kareivines. Po kažkiek laiko kai žaidėjas surinkės reikiama resursu kieki gales savo pagrindinėje bazėje pereiti prie aukštesnes puolimo fazes (ang.ugrade) kuris leis statytis modernesnes kareivines (ang.Krieg Barracks) kuriose jau galima bus gamintis grenaderius ar [[mortyra|mortyrų]] padalinius. Padarius antrąjį patobulinimą, galima statytis šarvuočiu gamykla,o sukaupus reikia resursu suma ir patobulinus paskutini karta galima statytis ir tankus. Taip pat vienas iš svarbiausnių žaidimo aspektu yra žaidimo karines technikos valdymas ir pasirinkimas. Tarkim šarvuočiai skirti greitoms atakoms prieš mažus pestininku burius ir tinka tokioms kovoms del savo greicio ir manevringumo. Tankai yra daug letesni, tačiau turi pabuklus kurie puikiai sprogdina pastatus ir turi geresnius šarvus nei paprasti šarvuociai. Vienas svarbus dalykas tanku kovoje yra kokiu kampu jis šaudo. Naujokai dažnai kovos ikarštyje matydami kad jų tankas greitai bus susprogdintas bando išvažiuoti nuo priešo linijos ir išvengt ataku taciau dažnai susimauna ir oponento tankas pataiko i tanko šona kuri yra labiausiai pažeidžiama tanko vieta. Todėl ypac svarbu kovojant atsukti savo tanka nosimi i prieki kad priešininkas padarytu kuo mažiau žalos. Kai kurie tankai turi specialų įgūdį niokoti barikadas kaip smelio maišai ar metalines tvoros.Taip pat jie gali pervažiuoti net akmenines barikadas kaip gatves šaligatvis.Taip pat tankai gali buti pataisomi inžinieriaus pagalba. Dar vienas svarbus faktorius žaidime yra kariu rangai užsitarnauti už priešu žudymą mūšyje. Yra 3 rangu lygiai. Kiekviena žaidimo frakcija visiškai skirtingai gauna rangus. Amerikiečiu buriai dalinasi patirtimi visu mušio frontu kartu, todėl vykstant dideliam mušiui ir nužudant priešo kari patirties gauna tie kariai kurie buvo netoli nužudyto priešo. Britu kariai negali gauti rangu pakėlimo iš vis. Vadovaujantys tankai (ang.Command Tank) ir kapitonai bei leitenantai gauna patirti tik prie kovojančiu kareiviu. Panzer Elite frakcija dalinasi patirtimi taip pat kaip ir amerikečių kariai.Vienintelis Wermachtas negauna rangu per kova. Rangus galima nusipirkti tam tikrame veteranų patobulinimų pastate.
== Doktrinos==
== Doktrinos==



02:56, 13 rugpjūčio 2010 versija

Company of Heroes
Kūrėjas Relic Entertainment
Leidėjas THQ
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2006 Rugpjūčio 12 d.
Žanras (-ai) Strategija
Režimas Vieno žaidėjo (ir daugelio žaidėjų)
Reitingai E (visiems)
OFLC: G8+
Platforma Windows
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai 512 MB RAM; 2.0 GHz proc.; vaizdo plokštė 64 MB; DirectX 9.0c

6.5 GB laisvos atminties kietajame diske

Platinimas {{{media}}}
Licencija Komercinė
Pirmtakas
Kitos dalys

Company of Heroes - realaus laiko strateginis kompiuterinis žaidimas, sukurtas kompanijos Relic Entertainment. Žaidimas išleistas 2006 metų rugpjūtį asmeniniams kompiuteriams. 2007 metų rugsėjį išėjo žaidimo papildymas Opposing Fronts. 2009 metų balandį išėjo žaidimo papildymas Tales of Valor.

Žaidimas

Žaidimas siūlo valdyti vieną iš dviejų Antrojo pasaulinio karo armijų (JAV arba Vermachto) Normandijos išsilaipinimo kampanijos metu, kai vykdant misijas ir triuškinant nacių pajėgas, bandoma laimėti mūšius dėl Prancūzijos. Kiekviena iš kovojančių pusių turi savo unikalių karinių vienetų, tarp kurių yra amerikiečių M4 Sherman tankas ar vokiečių Panzer IV. Žaidėjai gali statytis pastatus arba fabrikus, kuriose gaminami kariniai vienetai.

Tikslas

Žaidimo tikslas kovoje – užiminėti strateginius (pergalės) bei resursų taškus ir išlaikyti juos kuo ilgiau. Iš viso yra 3 resursų rušys. Tai darbo jėga (ang. Manpower), Amunicija (ang.Munition) bei kuras (ang.Fuel) .Kiekviename žemelapyje yra nemažas šiu resursu tašku kurios reikia užimti. Šalia kiekvieno tokio taško parodyti kiek vienetu tam tikro resurso per minute gauna taška užemes žaidejas,todel visada verta skirti daugiau gynybos tiems taškams kurie generuoja didesni kieki tašku.

Žaidimo Mechanika

Kovos meniu langas

Kiekviena žaidimo frakcija (išskyrus Britus) turi savo nejudinama pagrindinė bazė kurios teritorijoje yra statomi barakai ar fabrikai gaminti karinius vienetus ar kita technika. Kaip ir kiekviename RTS žaidime taip ir Company of Heroes žaidime taip yra strategijai būdinga “lygių” sistema. Žaidimui prasidėjus galime statytis tik silpnus karinius vienetus, tačiau su laiku mes galime statytis geresnius pastatus, ir kartu gaminti stiprėsnia karo technika. Tarkim Wermachtas armija pradžioje gali pasistatyti kareivines. Po kažkiek laiko kai žaidėjas surinkės reikiama resursu kieki gales savo pagrindinėje bazėje pereiti prie aukštesnes puolimo fazes (ang.ugrade) kuris leis statytis modernesnes kareivines (ang.Krieg Barracks) kuriose jau galima bus gamintis grenaderius ar mortyrų padalinius. Padarius antrąjį patobulinimą, galima statytis šarvuočiu gamykla,o sukaupus reikia resursu suma ir patobulinus paskutini karta galima statytis ir tankus. Taip pat vienas iš svarbiausnių žaidimo aspektu yra žaidimo karines technikos valdymas ir pasirinkimas. Tarkim šarvuočiai skirti greitoms atakoms prieš mažus pestininku burius ir tinka tokioms kovoms del savo greicio ir manevringumo. Tankai yra daug letesni, tačiau turi pabuklus kurie puikiai sprogdina pastatus ir turi geresnius šarvus nei paprasti šarvuociai. Vienas svarbus dalykas tanku kovoje yra kokiu kampu jis šaudo. Naujokai dažnai kovos ikarštyje matydami kad jų tankas greitai bus susprogdintas bando išvažiuoti nuo priešo linijos ir išvengt ataku taciau dažnai susimauna ir oponento tankas pataiko i tanko šona kuri yra labiausiai pažeidžiama tanko vieta. Todėl ypac svarbu kovojant atsukti savo tanka nosimi i prieki kad priešininkas padarytu kuo mažiau žalos. Kai kurie tankai turi specialų įgūdį niokoti barikadas kaip smelio maišai ar metalines tvoros.Taip pat jie gali pervažiuoti net akmenines barikadas kaip gatves šaligatvis.Taip pat tankai gali buti pataisomi inžinieriaus pagalba. Dar vienas svarbus faktorius žaidime yra kariu rangai užsitarnauti už priešu žudymą mūšyje. Yra 3 rangu lygiai. Kiekviena žaidimo frakcija visiškai skirtingai gauna rangus. Amerikiečiu buriai dalinasi patirtimi visu mušio frontu kartu, todėl vykstant dideliam mušiui ir nužudant priešo kari patirties gauna tie kariai kurie buvo netoli nužudyto priešo. Britu kariai negali gauti rangu pakėlimo iš vis. Vadovaujantys tankai (ang.Command Tank) ir kapitonai bei leitenantai gauna patirti tik prie kovojančiu kareiviu. Panzer Elite frakcija dalinasi patirtimi taip pat kaip ir amerikečių kariai.Vienintelis Wermachtas negauna rangu per kova. Rangus galima nusipirkti tam tikrame veteranų patobulinimų pastate.

Doktrinos

Visos 4 žaidimo frakcijos gali pasirinkti viena iš triju doktrinu kovoje. Taigi išeina kad žaidėjas turi pasirinkimą iš 12 sub-frakciju.Doktrinos – tai atrakinami žaidimo patobulinimai kurie gali inešti nemažai sumaišties kovoje ir dėka gero doktrinų panaudojimo,galima įgyti pranašumą.Pavyzdžiui pasirinkus “Airborne” (Oro desantininkų) doktrina su Amerikiečiais mes galime išlaipinti desantininkus bet kur savo teritorijoje arba už 150 amunicijos resurso tašku pakviesti lektuvų grupe kurie paleis greita šuvių kruša į priešo karius. Tuo tarpu vokiečiai turi galimybe tam tikram laikui padaryti savo karius praktiškai nepažeidžiamus,arba numesti net V2 raketą ant priešo bazes.

Frakcijos

JAV

JAV kariniai vienetai pasižymi stipria artilerija bei galingomis oro pajėgomis, be to, jų kariniai vienetai pigesni ir statomi daug greičiau nei Vermachto.

Vermachtas

Vokiečių armijos pagrindinė jega sutelkta į tankus bei „sunkiuosius“ pėstininkus. Deja, Vermachto kariai yra kiek brangesni, todėl jų karinius vienetus reikia ypač stropiai saugoti nuo galimų priešo atakų.

Kelių žaidėjų režimas

Company of Heroes galima žaisti internetinėje erdvėje prieš kitus žaidėjus. Už laimėtus ar pralaimėtus mūšius žaidėjas atitinkamai gauna arba netenka reitingo taškų, kurie rodomi žaidėjo profilyje.

Žaidimo režimai

Žaidime yra du pagrindiniai režimai: sunaikinimo ir strateginių taškų užėmimo.

Sunaikinimas

Šiuo režimu žaidžiant, kariaujama iki paskutinio nesugriauto statinio. Laimi tas, kuris nepalieka žaidimo žemėlapyje nei vieno priešo karinio vieneto.

Strateginiai taškai

Šio režimo tikslas - užimti ir kuo ilgiau išlaikyti strateginius taškus. Viename žemėlapyje iš viso būna 3-5 tokie taškai. Užemus tašką arba turint daugiau užimtu tašku priešininko limitas (ang.ticket) senka,ir žaidėjas laimi kai limitas pasieka 0.

Žaidimo varikliukas

Žaidimas naudoja Essence Engine grafinį varikliuką, kuris puikiai perteikia žaidimo fiziką bei sprogimus ar šūvius. Paprastai kariniui vienetui skirta per 2000 skirtingų mirties animacijų.

Papildymai

Opposing Fronts

Šis papildymas papildo žaidimą dvejomis naujomis frakcijomis (britų ir panzer elito). Papildymas išleistas 2007 rugsėjį.

Tales of Valor

Antrasis žaidimo papildymas prideda 3 naujas kampanijas ir kelis naujus karinius vienetus. Papildymas išleistas 2009 metų balandį.

Nuorodos