Vikipedija:Puslapių apsaugos taisyklės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
Kaip jau minėta aukščiau, norint pilnai apsaugotam tekstui pasiūlyti redakcinių pakeitimų, reikia apie tai pranešti to puslapio aptarime, kreiptis į bet kurį aktyvų administratorių, prašyti tą puslapį atrakinti [[Vikipedija:Siūlymai dėl puslapių apsaugos|Vikipedijos siūlymuose dėl puslapių apsaugos]] arba parašyti [[Vikipedija:Forumas|Vikipedijos forume]].
 
=== Nesutarimai dėl straipsnių turinio ===
Puslapiuose, kuriuose vyksta redagavimų karas, laikinas visiškas puslapio užrakinimas gali priversti konflikto puses aptarti savo keitimus puslapio aptarime, kuriame gali būti pasiektas konsensusas. Su pavieniai redagavimo karų atvejais arba pastoviais tam tikrų naudotojų veiksmais, privedančiais prie redagavimo karo, yra geriau susitvarkyti užblokuojant tam tikrus naudotojus, nes užrakinant puslapį apribojamos kitų naudotojų galimybės normaliai redaguoti.
 
Apsaugodami puslapį dėl puslapio turinio nesutarimų, administratoriai paprastai užrakina straipsnį palikdami naujausią versiją, išskyrus atvejus, kai naujausia versija akivaizdžiai pažeidžia Vikipedijos turinio politiką (žiūrėti [[Pagalba:Sveiki atvykę į Laisvąją enciklopediją!#Kas yra Vikipedija?]] ir [[Pagalba:Kas nėra Vikipedija]]), pavyzdžiui, vandalizmo atveju, kai pažeidžiamos autorinės teisės, kai šmeižiamas gyvas žmogus. Kadangi apsaugant naujausią versiją kartais paliekama ginčytina informacija, administratorius gali atstatyti straipsnio versiją, buvusią prieš redagavimo karą, jei tik egzistuoja aiški tokio straipsnio versija. Puslapiai, kurie yra apsaugoti dėl straipsnių turinio nesutarimų, neturėtų būti redaguojami, išskyrus atvejus, daromi neginčytini keitimai, ar dėl kurių yra pasiektas susitarimas.
 
Administratoriai neturėtų užrakinti arba atrakinti puslapio, ginant savo nuomonę, poziciją straipsnių turinio nesutarime.
 
== Taip pat skaitykite ==

Naršymo meniu