Kandidas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 12 metų
nėra keitimo aprašymo
S (robotas Pridedama: ko:캉디드)
No edit summary
Pagal Leibnico ir [[Paskalis|Paskalio]] kritiką „Kandide“ yra ir socialinės kritikos bei [[Utopija|utopijos]] elementų. Nors utopija kaip [[žanras]] nebuvo būdingas Volterui, tačiau siekdamas stipriau išreikšti socialinę kritiką tam tikrus jos elementus Volteras pasitelkia.
 
Socialinė kritika apsakyme (dėl savo didelės apimties dažnai vadinamame romanu) išreikšta pakankamai aiškiai. Kritikuojami Europoje nuolat vykstantys žiaurūs karai, kūrinio herojaus keliaskelyje dažnai sutinkami [[sukčiai]], [[apgavikai]], [[plėšikai]], [[piratai]], todėl susidaro [[įspūdis]], kad kitokių žmonių net nėra. Ypatingos kritikos susilaukia [[netolerancija]], ypač būdinga [[Katalikų bažnyčia]]i, vienuoliams [[Jėzuitai|jėzuitams]], tačiau nesvetima ir [[Musulmonas|musulmonams]].
 
Voltero išsakoma socialinė kritika nėra nihilistinė. Siekdamas parodyti, kad [[neigimas]] nėra atsakas viskam, Volteras įveda Prokuratės, kuriam nėra jokių įdomių ir vertingų dalykų, personažą. Tuo parodoma, kad jeigu norima, tai visur galima matyti tik blogį ir [[Dekadansas|dekadansą]], o tikrai tobuli dalykai neegzistuoja, tačiau tai tėra išankstinės nuostatos sąlygotas [[vaizdas]].
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu