Putojantis vynas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
S
Kai kurių rašybos, skyrybos ar kitų klaidų taisymas
S (robotas Pridedama: ga:Fíon cúrach)
S (Kai kurių rašybos, skyrybos ar kitų klaidų taisymas)
Pagrindiniai gamybos regionai ir porūšiai:
* ''Crémant du Loire'' - Luaros slėnio putojantis vynas.<br />Didžiausias Crémant gamybos regionas Prancūzijoje, Saumur miesto apylinkėse. Paprastai gaminami iš ''Chardonnay'', ''Chenin blanc'' ir ''Cabernet franc'' [[vynuogė|vynuogių]], bet įstatymų leidžiama naudoti ir mažus kiekius ''Sauvignon blanc'', ''Cabernet Sauvignon'', ''Pinot noir'', ''Gamay'', ''Côt'', ''Pineau d'aunis'', ''Grolleau'' veislių vynuogių.
* ''Crémant de Bourgogne'' - Burgundijos putojantis vynas.<br />Ne mažiau 30 % turi būti ''Pinot noir'', ''Chardonnay'', ''Pinot blanc'' arba ''Pinot gris'' vynuogių. Likusią dalį paprastai sudaro ''Aligoté'' veislės vynuogės.
* ''Crémant de Limoux'' - Langedoko regiono putojantis vynas, gaminamas pietų Prancūzijos Limoux miestelyje ir 41 aplinkiniame kaime.<br />Paprastai daromas iš vietinės ''Mauzac'' veislės vynuogių, dedant šiek tiek ''Chenin blanc'' ir ''Chardonnay''. [[brandinimas|brandinamas]] ne trumpiau 1 metų. ''Blanquette de Limoux'' porūšis gaminamas tik iš ''Mauzac'' vynuogių, brandinamas 9 mėnesius.
* ''Crémant du Jura''
 
=== [[Sekt]] ===
[[Vokietija|Vokiškas]] ir [[Austrija|austriškas]] putojantis vynas. Dauguma Sekt vyno (~95 % viso kiekio) gaminama [[šampanizacija|Charmat metodu]], mažiau ir brangesnio - ''Méthode Champenoise'' būdu.
 
''Deutscher Sekt'' žymimas putojantis vynas, kuris pagamintas tik iš Vokietijoje užaugintų vynuogių (paprastai naudojamos ''Riesling'', ''Pinot blanc'' ir ''Pinot gris'' veislių vynuogės).
174 866

pakeitimai

Naršymo meniu