Muitas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
489 pridėti baitai ,  prieš 15 metų
nėra keitimo aprašymo
S (iw)
 
[[Lietuvių kalba|Lietuvių kalboje]] žodis muitas suprantamas kaip mokestis renkamas tiesiai į vasltybės biudžetą už importuojams, vežamas tranzitu, eksportuojams prekes. Mokestis renkamas už konkrėčią paslaugą vadinamas [[rinkliava]], nors ir muitas renkamas valstybės išlaidoms padengti, tame tarpe apsiginti nuo kitų valstybių, kurios jei nebūtų valstybės kuriai reikia sumokėti mokesčius juos rinktų pačios. Kitose kalbose žodį muitas atitinka žodžiai nusakantys daug platesnį mokesčių ir mokėjimų spektrą. Sakykim [[rusų kalba|rusų kalboje]] žodį muitas atitinka žodis пошлина, kuris taip pat apima tokią mokeščių sritį kaip [[rinkliava|rinkliavos]].
 
== Muitų skirstymas ==
 
Muitai skirstomi į importo, tranzito ir eksporto.
Eksportuojant prekes valstybės vykdoma eksporto palaikimo politika
Valstybė norinti palaikyti savus gamintojus jiems eksportuojant prekes primoka pinigų. [[Europos Sąjunga|Europos Sąjungoje]], o taip pat ir [[Lietuva|Lietuvoje]] primokama eksportuojant žemės ūkio produkciją.
 
== Muitų apskaičiavimo būdai ==
 
'''Advaliorinis''' – (ad valorem) skaičiuojama nuo prekių vertės (dauginamas nustatytas [[mokestis]] iš prekių vertės)
 
'''Specifinis''' – skaičiuojamas nuo prekių kiekio (dauginamas nustatytas [[mokestis]] iš prekių kiekio)
 
'''Mišrus''' – skaičiuojamas nuo prekių vertės ir kiekio (daiginamas nustatytas mokestis iš prekių vertės ir pridedama padaugintas nustatytas [[mokestis]] iš prekių kiekio).
 
 
[[Kategorija:Mokesčiai]]
1 440

pakeitimų

Naršymo meniu