Šeimyniškėlių piliakalnis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 baitai pašalinti ,  prieš 10 metų
S
Kai kurių rašybos, skyrybos ar kitų klaidų taisymas
(img, infobox, -klaidingas teiginys, nes jokios pilies ten nieks nestato)
S (Kai kurių rašybos, skyrybos ar kitų klaidų taisymas)
'''Šeimyniškėlių piliakalnis''', vadinamas '''Voruta''', yra šiauriniame [[Anykščiai|Anykščių]] pakraštyje, prie [[KK120|kelio į Rokiškį]]. Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, kurio šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis.
 
Piliakalnio aikštelė - 80 m ilgio, 35 m pločio pietrytiniame gale ir 23 m - šiaurės vakariniame. Aikštelės plotas - apie 3000 kv. m². Pietrytinėje pusėje supiltas 5 m aukščio, 15 m pločio pylimas. Priešingoje aikštelės pusėje yra 2 m aukščio, 12 m pločio pylimas. Piliakalnis iš abiejų pusių ties pylimais nuo likusios aukštumos dalies atskirtas grioviais, už kurių įrengti papiliai. Piliakalnio šlaitai statūs, 12–15 m aukščio. Į vakarus nuo piliakalnio yra 2 ha plotą užimanti XIII–XIV a. gyvenvietė, už jos - XIII–XVIII a. senkapis.
 
[[1990]]–[[2005]] m. archeologas [[Gintautas Zabiela]] ištyrė visą piliakalnio aikštelę, padarė abiejų pylimų ir šlaitų pjūvius. Aptikta pilies įtvirtinimų ir pastatų liekanų, židinių, įvairių XIII–XIV a. radinių, žiestos keramikos, gyvulių kaulų. Nustatyta, kad piliakalnyje stovėjo stipri medinė pilis, pastatyta XIII a. iki tol negyvenamoje vietoje ir perstatyta XIV a.
174 866

pakeitimai

Naršymo meniu