Antanas Vaičiulaitis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
182 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
nėra keitimo aprašymo
S (Atmestas 62.80.236.223 pakeitimas, grąžinta paskutinė versija (70.239.1.135 keitimas))
'''Antanas Vaičiulaitis''' ([[1906]] m. [[birželio 23]] d. Didžiųjų Šelvių kaime prie [[Vilkaviškis|Vilkaviškio]] – [[1992]] m. [[liepos 22]] d. Vašingtone) – lietuvių diplomatas, rašytojas, vertėjas.
 
Vaičiulaičio slapyvardis buvo Aug. Raginis. Žymiausias kūrinys – [[romanas]] „Valentina“.
 
== Kūryba ==
Antanas Vaičiulaitis - XX a. ketvirtojo dešimtmečio kartos rašytojas, išsiskiriantis ypač šviesia humanistine pasaulėvoka ir dėmesiu estetiniam kūrinio formos tobulumui. Vaičiulaitis yra vienas ryškiausių krikščioniškojo humanizmo atstovų lietuvių literatūroje, gretintinas su tokiais XX a. prancūzų ir italų literatūros meistrais kaip Andrė Morua (AndreAndré MouroisMaurois), Fransua Moriakas (FrancoisFrançois Mauriac), Džiovanis Papinis (Giovanni Pappini). Stilistine kultūra, vakarietiška kūrybine orientacija jis primena Jurgį Savickį ir Henriką Radauską, kaip ir jie, atstovauja brandžiai ir laisvai nepriklausomos Lietuvos meninei kultūrai.
 
== Nuorodos ==
 
[http://antologija.lt/texts/46/autor_lmain_l.html Literatūros antologija. Antanas Vaičiulaitis: ''Valentina'']
 
 
[http://www.aidai.us/index.php?view=article&catid=83%3Aredaktoriai&id=204%3Aantanas-vaiiulaitis-&option=com_content&Itemid=61 "Aidų" redaktoriai: Antanas Vaičiulaitis]
 
{{DEFAULTSORT:Vaičiulaitis, Antanas}}
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu