Miestų partnerystė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
10 pridėta baitų ,  prieš 10 metų
S
S (Panaikinta kategorija "Komunalinė politika" (naudojant HotCat))
Didžiausią europinį miestų ir kaimų susivienijimą sudaro 36 miestai ir kaimai, savo pavadinime turintys žodį "Naujas".<ref>[http://www.neustadt-in-europa.eu - ]</ref>. Tai gyvenvietės iš Čekijos, Vokietijos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos ir Austrijos. Bendradarbiavimo šūkis yra „Siekime visokeriopo bendradarbiavimo !“. Kasmet miestų ir kaimų vadovai renkasi vis kitoje šalyje aptarti bendradarbiavimo patirtį. Bene labiausiai populiarūs yra miestiečių (ir kaimiečių) atostogos vienų pas kitus, pasikeitimas menininkų delegacijomis, gaisrininkų sąskrydžiai<ref>[http://www.neustadt-europa.de - ]</ref> ir kt.
 
Lietuvos miestai ([[Naujoji Akmenė]], [[Kudirkos Naumiestis]], [[Žemaičių Naumiestis]], [[Vilnius|Vilniaus]] [[Naujamiesčio seniūnija (Vilnius)|Naujamiesčio]] ir [[Naujoji Vilnia|Naujosios Vilnios]] seniūnijos) kol kas šiame judėjime nedalyvauja.
 
Kai kurie miestai linkę labiau plėtoti santykius su keliais partneriais. Tokiu būdu siekiama sutaupyti lėšų, suintensyvinti tarpusavio mryšius. Trikampio miestų bendradarbiavimo pavyzdžiu galėtų būti:
173 584

pakeitimai

Naršymo meniu