Pereiti prie turinio

Claude Monet: Skirtumas tarp puslapio versijų

1 pridėtas baitas ,  prieš 13 metų
S
(cat.)
Klodas Monė gimė [[Paryžius|Paryžiuje]], [[Prancūzija|Prancūzijoje]], bet jo šeima persikėlė į [[Le Havre]] [[Normandija|Normandijoje]], kai K. Monė buvo penkeri metai. Tėvas norėjo, kad jis tęstų šeimos bakalėjinių prekių pardavimo verslą, bet jis norėjo piešti. Savo krašte Monė garsėjo kaip karikatūristas. Normandijos paplūdimiuose jis sutiko [[Eugène Boudin]], kuris išmokė piešimo ''en plein air'' (atvirame ore) technikos.
 
[[1860]] m. nusprendęs studijuoti dailę Paryžiuje, Monė pasirinko ne prestižinę [[Ecole des Beaux-Arts]], o privačią dailės mokyklą, kurioje sutinkosutiko [[Camille Pissaro]], viso gyvenimo draugą ir bendramintį. [[1861]] m. pašauktas į armiją Monė išvyko į [[Alžyras|Alžyrą]], kur turėjo tarnauti septynerius metus. Tačiau [[1862]] metų vasarą susirgo vidurių šiltine. Monė teta Madame Lecadre ištraukė sūnėną iš armijos ir apsiėmė remti jo dailės studijas universitete.
 
Nusivylęs tradiciniu menu dėstomu universitetuose, [[1862]] m. jis įstojo į Charles Gleyre studiją Paryžiuje, kur sutiko [[Pierre-Auguste Renoir]], [[Frederic Bazille]] ir [[Alfred Sisley]]. Kartu jie dalinosi naujomis dailės idėjomis, kurios vėliau tapo žinomos kaip impresionizmas, pasižymintis atviromis erdvėmis ir tankiais teptuko potepiaispotėpiais.
 
[[1866]] m. K. Monė nutapė paveikslą ''Moteris su žalia suknele'' (''Camille, ou la femme à la robe verte''), kuris jam atnešė pripažinimą. Šiame paveiksle nutapyta Camille Doncieux. Po kiek laiko Camille Doncieux tapo nėščia ir pagimdė K. Monė pirmą vaiką Jean.
 
[[1880]] ir [[1890]] m. pradėjo piešti paveikslų serijas; vieno objekto paveikslus varijuodamas šviesą ir žiūrėjimo tašką. Jo pirmose serijose yra nutapyta Rouen katedra skirtingu dienos metu ir iš skirtingų požiūrių. 20 katedros paveikslų buvo eksponuojami [[1895]] m. Durand-Ruel galerijoje.
K. Monė taip pat nutapė šieno sirtųstirtų seriją.
 
[[Vaizdas:Claude Monet-Waterlilies.jpg|thumb|right|275px|''Vandens lelijų baseinas (Le bassin aux Nympheas)'' ([[1889]])]]
4 119

pakeitimų