Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
nėra keitimo aprašymo
S (Pridėta kategorija "Konservatorijos" (naudojant HotCat))
S
[[Vaizdas:Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija.jpg|thumb|right|300px|Vilniaus konservatorija]]
'''Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija''' – aukštesniojividurinė muzikos mokykla Vilniuje. [[1944]]–[[1967]] m. Vilniaus J. Tallat-Kelpšos muzikos technikumas, nuo [[1967]] m. – Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesnioji muzikos mokykla. [[2004]] metais reorganizuota į vidurinę muzikos mokyklą.
 
== Istorija ==
=== Kolegijos link ===
Vilniaus konservatorijos misija – studentų [[Lietuvos Muzikos Akademija|muzikos akademijai]] ir kitoms aukštosioms mokykloms rengimas. Tad nuo [[2001]]-ųjų rugsėjo pirmosios Muzikos fakultetas su visomis specializacijomis reformuotas į gimnaziją.
<br />
Tai reiškia, jog bendrojo lavinimo skyriuje atsirado gimnazijos klasės, į kurias gali stoti moksleiviai po aštuntosios bendrojo lavinimo mokyklos klasės ir per ketverius metus įgyti brandos atestatą.
<br />
Tuo pačiu metu iš specializuotų muzikinių disciplinų moksleiviai gaus kreditus, kurie jiems leis sėkmingai įstoti į Muzikos akademiją.
 
Tai reiškia, jog bendrojo lavinimo skyriuje atsirado gimnazijos klasės, į kurias gali stoti moksleiviai po aštuntosios bendrojo lavinimo mokyklos klasės ir per ketverius metus įgyti brandos atestatą. Tuo pačiu metu iš specializuotų muzikinių disciplinų moksleiviai gaus kreditus, kurie jiems leis sėkmingai įstoti į Muzikos akademiją.
Apie 2005 m., kai mokyklą baigs paskutinieji aukštesniosios mokyklos studentai, muzikos skyrius taps gimnazija, kuri bus vadinama konservatorija.
 
[[2004]] metų [[liepos 1]] d, Vilniaus konservatorija buvo reorganizuota į [[Vilniaus kolegija|Vilniaus kolegijos]] menų fakultetą ir Vilniaus konservatoriją – vidurinę muzikos mokyklą.
 
Kiti skyriai – muzikos pedagogikos, šokio pedagogikos, vadybos ir naujai įkurtasis populiariosios muzikos – integravosi į Vilniaus kolegiją Menų studijų centro statusu.
 
<br />
Šio kolegijos padalinio misija – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus Vilniaus regione.
Tai unikali galimybė įgyti šių sričių aukštojo mokslo diplomą Lietuvos kultūros židinyje – Vilniuje.
== Skyriai ir specialybės ==
Šiuo metu Vilniaus konservatorijoje yra 4 skyriai:
* 1985-1998 m. – [[Mikalojus Novikas]]
* 1998-2004 m. – [[Laimis Vilkončius]]
* nuo 2004 m. – [[Doleroza Pilikauskienė]]
 
== Nuorodos ==
4 739

pakeitimai

Naršymo meniu