Komodas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
20 pridėta baitų ,  prieš 11 metų
S
Nuorodų į nukrepiamąjį straipsnį keitimas: Palestina - Pakeistos nuorodos į Palestinos regionas
S (Nuorodų į nukrepiamąjį straipsnį keitimas: Palestina - Pakeistos nuorodos į Palestinos regionas)
Žinoma, kad Komodas buvo Karnunte, Marko Aurelijaus štabe, per [[Markomanų karai]] 172 m. Tikriausia ten [[spalio 15]] d. 172 m. jam buvo suteiktas pergalingas titulas ''Germanicus'' armijos akivaizdoje. Titulas leidžia manyti, kad Komodas ten buvo, kai Markas Aurelijus pasiekė pergalę prieš [[markomanai|markomanus]]. 175 m. [[sausio 20]] d. jis įstojo į Pontifikų kolegiją, taip pradėdamas viešą gyvenimą.
 
175 m. balandžio mėn. [[Ovidijus Kasijus]], [[Sirija|Sirijos]] gubernatorius, pasklidus gandams apie Marko Antonijaus mirtį pasiskelbė imperatoriumi. Kai jį pripažino imperatoriumi Sirija, [[Palestinos regionas|Palestina]] ir [[Egiptas]], jis tęsė maištą, nors buvo akivaizdu, kad Markas Aurelijus gyvas. Per pasiruošimus kovai su maištu, Komodas gavo [[toga viridis]], Dunojaus fronte [[liepos 5]] d. 175 m., taip formaliai tapdamas suaugusiu. Tačiau Kasijų nužudė jo paties centurionai dar prieš kampanijos pradžią.
 
Komodas lydėjo tėvą ilgoj kelionėj po rytines provincijas, kurioj jie aplankė [[Antiochija|Antiochiją]]. Po to keliavo į [[Atėnai|Atėnus]], kur dalyvavo Eleuzinėse misterijose. Jie grįžo į Romą 176 m. rudenį.
3 607

pakeitimai

Naršymo meniu