Rokenrolas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 baitai pašalinti ,  prieš 13 metų
S
robotas: smulkūs taisymai
S (robotas: smulkūs taisymai)
 
== Rokenrolo ištakos ==
[[XX amžiaus 6-as dešimtmetis|Šeštojo dešimtmečio]] pradžioje gerokai padidėjo [[Ritmenbliuzas|ritmenbliuzo]], kuris buvo atliekamas juodaodžių dainininkų ir muzikantų, populiarumas. Šis stilius tapo ypatingai išpopuliarėjo tarp jaunų baltaodžių. Jie ritmenbliuzo muzikos klausydavosi per radijo stotis, kurios ją transliuodavo vėlai naktį. Kadangi ši muzika labai skyrėsi nuo tos, kurios klausėsi jų tėvai, dalis baltųjų paauglių pradėjo pirkti ritmenbliuzo įrašus, taip priešindamiesi įprastai tvarkai. Naujoji muzika buvo jaudinanti, turėjo labai energingą [[Ritmas|ritmą]] ir [[Taktas|taktą]], o kai kurios dainos buvo apie seksą. Kai kurie suaugsieji buvo griežtai nusistatę prieš ritmenbliuzo muziką, jie nemanė, kad jaunimas turėtų klausytis tokios „juodųjų muzikos“.
 
Manoma, jog sąvoką „rokenrolas“ (angl. - ''rock and roll'') apibūdinant muzikos stilių pirmasis oficialiai pavartojo Alanas Freedas vienoje savo vedamoje [[Klivlendas|Klivlendo]] radijo laidoje [[1951]] metais. Jo laida buvo viena pirmųjų transliuojančių ritmenbliuzo muziką, kurią jis pats vadino rokenrolu, bei orientuota į visų rasių atstovus. Alanas Freedas taip pat suorganizavo pirmąjį rokenrolo koncertą Klivlende [[1952]] metais.
 
Kaip bebūtų, [[JAV]] gyventojai ne iš Freedo pirmąjį kartą išgirdo žodį „rokenrolas“; ir iki 1951-ųjų buvo išleistos kelios dainos tokiu pavadinimu, šis žodis buvo neretai vartojamas ritmenbliuzo dainų tekstuose.
 
== Ankstyvasis rokenrolas ==
Daugelis ekspertų mano, kad „tikrasis“ rokenrolas atsirado [[Memfis|Memfyje]], kur gyveno baltaodis įrašų prodiuseris Sam Phillips, prodiusavęs vietinių juodaodžių atliekamus kūrinius. Vieną dieną į jo studiją atvyko aštuoniolikos metų sunkvežimio vairuotojas, norėjęs įrašyti dainą savo mamai. Jaunuolis buvo vardu [[Elvis Presley]]. Pirmąjį Elvio Presley įrašą Phillips išleido [[1954]] metais. Dauguma ekspertų laikosi tos nuomonės, kad tai ir buvo pirmoji rokenrolo daina pavadinimu ''That's All Right''.
 
Ekspertai nurodo ir kitą datą, svarbią rokenrolo istorijoje. Tai — [[1954]]-ieji. Tai metais gupė [[Bill Haley and his Comets]] įrašė dainą ''[[Rock Around the Clock]]''. Iš pradžių ši daina netapo populiaria, tačiau vėliau ji buvo panaudota filme apie maištaujančius paauglius, pavadintame ''The Blackboard Jungle''. Filmas, sukėlęs daugybę diskusijų, išpopuliarino šią dainą. ''Rock Around the Clock'' tapo paauglių pasipriešinimo simboliu.
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu