Idėjų kalvė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 pridėtas baitas ,  prieš 12 metų
S
robotas: smulkūs taisymai
S (Smulkūs pataisymai, kalbos)
S (robotas: smulkūs taisymai)
Iš maždaug 4 500 ''Think Tanks'' pusė jų įkurta 1980 m. Po 1989 m. daugiausia su [[JAV]] kilmės parama buvo įsteigti neoliberalieji ''smegenų centrai'' [[Rytų Europa|Rytų Europoje]].
 
== Veiklos formos ==
Dauguma idėjų kalvių šiuo metu veikia kaip institutai, [[Fondas|fondai]], viešosios įstaigos ar visuomeninės organizacijos. Visuomenės bei valstybės gyvenime jos tarnauja kaip idėjų generatoriai bei idėjų plėtotojai, jas pritaikant, esant konkrečiai socialinei ar politinei situacijai. Idėjų kalvės kartais remia ir pačios vykdo mokslinius tyrimus, bet tai nėra esminė jų veiklos sritis, kadangi jie daugiau orientuojasi į idėjų praktiškumą, o ne teorinius jų pagrindimo modelius, publikuojamus vien tik mokslinėje literatūroje.
 
=== Vokietija ===
 
[[Bertelsmann Stiftung]], [[Berlinpolis]], [[Bürgerkonvent]], [[Centrum für Hochschulentwicklung]], [[Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik|Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik e. V.]], [[EHI-EuroHandelsinstitut e. V | EHI-EuroHandelsintituts]], [[Global Public Policy Institute]], [[iGoBeyond]], [[Initiative neue Soziale Marktwirtschaft]], [[Institut Arbeit und Technik]], [[Konvent für Deutschland]], [[Partner für Innovation]], [[Stiftung Marktwirtschaft]], [[Stiftung Wissenschaft und Politik]], [[Tönissteiner Kreis e.V.]].
 
=== Šveicarija ===
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu