Idėjų kalvė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
7 baitai pašalinti ,  prieš 12 metų
S
Smulkūs pataisymai, kalbos
S (robotas Pridedama: ru:Фабрика мысли)
S (Smulkūs pataisymai, kalbos)
'''Idėjų kalvė''', '''smegenų centras''' ('''Think Tanks''', '''Denkfabrik''', dažnai tiesiog ''Thinktank'' pagal angl. ''{{en|think tank''}}; taip pat: ''Public Policy Institution'', ''PPI'') – nuolatinė grupė asmenų (politikų, ekonomistų, socialinių mokslų atstovų, [[lobizmas|lobistų]] ar bendrovių), veikianti kartu ir kelianti, plėtojanti bei tobulinanti politines ir ekonomines strategijas, veiklos programas, taip pat skatinanti viešąsias diskusijas kokių nors idėjų pagrindu.
 
Idėjų kalvės dažniausiai, bet nebūtinai, atstovauja [[Neoliberalizmas|neoliberalias]] ir [[Neokonservatizmas|neokonservatyvias]] idėjas. Europoje taip pat yra socialliberalios bei neosocialistinės pakraipos idėjų kalvių.
* [http://world-information.org/wio/infostructure/100437611704/100438658161?opmode=contents Think Tanks] (World - information.org)
* [http://www.buena-vista-neoliberal.de/ Buena Vista – neoliberali?]
* [http://www.iwif.de/wf404-22.htm Rainer Rilling, Starke Politik – Der Machtkörper des neuimperialen Projekts in den USA] (vokiečių k.)]{{de-icon}} („Wissenschaft und Frieden“, 2004 balandis)
* [http://www.thinktankdirectory.org/ Think Tank Directory]
 
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu