Deliktinis veiksnumas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
VP-bot (aptarimas | indėlis)
S wiki sintakse 3
VP-bot (aptarimas | indėlis)
S Smulkūs pataisymai, kalbos
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''Deliktinis veiksnumas''' (lot. ''delictum'' - [[pažeidimas]], [[deliktas]]) - veiksnumo rūšis; asmens gebėjimas savo veiksmais sukelti žalą, pažeisti teisinius gėrius, padaryti teisės pažeidimą. Deliktinis veiksnumas įgyjamas sulaukus tik tam tikro amžiaus. Gali būti nustatomas ir dalinis deliktinis veiksnumas: tuomet už pažeidimą iš dalies atsako ir pats asmuo (pvz., tik tam tikra apimtimi), už jo sukeltą žalą turi atlyginti kiti asmenys (pvz., atstovai pagal įstatymą - tėvai, globėjai ar kt.).
'''Deliktinis veiksnumas''' ({{la|delictum}} - [[pažeidimas]], [[deliktas]]) - veiksnumo rūšis; asmens gebėjimas savo veiksmais sukelti žalą, pažeisti teisinius gėrius, padaryti teisės pažeidimą. Deliktinis veiksnumas įgyjamas sulaukus tik tam tikro amžiaus. Gali būti nustatomas ir dalinis deliktinis veiksnumas: tuomet už pažeidimą iš dalies atsako ir pats asmuo (pvz., tik tam tikra apimtimi), už jo sukeltą žalą turi atlyginti kiti asmenys (pvz., atstovai pagal įstatymą - tėvai, globėjai ar kt.).


Pagal teisės šakas gali būti išskiriams civilinis deliktinis veiksnumas, baudžiamasis teisinis veiksnumas (gebėjimas padaryti [[baudžiamoji veika|baudžiamąją veiką]]).
Pagal teisės šakas gali būti išskiriams civilinis deliktinis veiksnumas, baudžiamasis teisinis veiksnumas (gebėjimas padaryti [[baudžiamoji veika|baudžiamąją veiką]]).

18:50, 4 rugpjūčio 2009 versija

Deliktinis veiksnumas (lot. delictum - pažeidimas, deliktas) - veiksnumo rūšis; asmens gebėjimas savo veiksmais sukelti žalą, pažeisti teisinius gėrius, padaryti teisės pažeidimą. Deliktinis veiksnumas įgyjamas sulaukus tik tam tikro amžiaus. Gali būti nustatomas ir dalinis deliktinis veiksnumas: tuomet už pažeidimą iš dalies atsako ir pats asmuo (pvz., tik tam tikra apimtimi), už jo sukeltą žalą turi atlyginti kiti asmenys (pvz., atstovai pagal įstatymą - tėvai, globėjai ar kt.).

Pagal teisės šakas gali būti išskiriams civilinis deliktinis veiksnumas, baudžiamasis teisinis veiksnumas (gebėjimas padaryti baudžiamąją veiką).

Literatūra

Nuorodos