Sepuku: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
S
wiki sintakse 4
S (wiki sintakse 2)
S (wiki sintakse 4)
**''Džiunši'' (''Junshi''): savižudybė dėl šeimininko mirties. Dažnai sutinkama samurajų karų metu, tačiau ''džiunši'' buvo uždraustas [[Edo laikotarpis|Edo epochoje]] dėl didelio samurajų mirčių skaičiaus. Paskutinė žymi savižudybė buvo 1912 m. kai sekdamas [[Imperatorius Meidži|imperatoriumi Meiji]] nusižudė generolas ''Nogi Maresue''.
**''Kanši'' (''Kanshi''): savižudybė protestuojant. Ne itin dažna. Žudydavosi, kai šeimininkas kitaip neišklausydavo samurajaus nuomonės. Žymiausią tokio pobūdžio savižudybę įvykdė ''Hirate Nakatsukasa Kiyohide'' (1493-1553), kuris bandė priversti jauną ir netolerantišką [[Oda Nobunaga]] pakeisti savo gyvenimo stilių.
**''Sokocuši'' (''Sokotsu - shi''): taip vadinama savižudybė, kai samurajai norėdavo atlyginti kam nors už savo blogą poelgį. Tai – geriausiai žinoma sepuku priežastis, kuri buvo gan populiari. Generolas ''Yamamoto Kansuke Haruyuki'' (1501-1561), kuris įsiveržė į priešininkų būrį, taip savo šeimininkui Takeda sukeldamas mirtiną pavojų, sunkiai sužeistas pabėgo iš kovos lauko ir nusižudė. Admirolas Takijiro Onishi nusižudė atsiprašydamas už visų [[kamikadzė|kamikadzių]], kurių atakas jis pasiūlė, mirtį.
 
==Ritualo eiga==
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu

Vardų sritys

Variantai

Daugiau