Džimo Krou įstatymai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Naujas puslapis: thumb|250px|right|Biliardo salė afroamerikiečiams, [[Memfis, Tenesio valstija, 1939 m. (Užrašas ant sienos: ''Karališkoji biliardo ...
 
S Pridėta kategorija "JAV istorija" (naudojant HotCat)
Eilutė 20: Eilutė 20:
[[sv:Jim Crow-lagar]]
[[sv:Jim Crow-lagar]]
[[tr:Jim Crow]]
[[tr:Jim Crow]]

[[Kategorija:JAV istorija]]

14:07, 15 liepos 2009 versija

Biliardo salė afroamerikiečiams, Memfis, Tenesio valstija, 1939 m. (Užrašas ant sienos: Karališkoji biliardo salė spalvotiesiems)
Kavinė turi du įėjimus: "baltiesiems" ir "spalvotiesiems".

Džimo Krou įstatymai buvo valstijų ir vietiniai įstatymai Jungtinėse Amerikos Valstijose, vykdyti nuo 1876 iki 1965 metų. Šie įstatymai įteisino segragaciją visose viešose vietose, kur buvo teikiamos kokios nors paslaugos, garantuojant „atskirą, bet lygų” juodaodžių amerikiečių statusą. Realybėje su juodaodžiais buvo elgiamasi kaip su nelygiais sau. Juodaodžiai gaudavo prastesnes paslaugas nei baltieji amerikiečiai. Dėl šių įstatymų juodaodžių amerikiečių gyvenime buvo daug ekonominių, švietimo bei socialinių trūkumų.

Vieni iš ryškiausių Džimo Krau įstatymo pavyzdžių yra: segragacija valstybinėse mokyklose, viešose vietose ir viešajame transporte; atskiri tualetai ir restoranai baltiesiems ir juodaodžiams. JAV kariuomenėje taip pat vyravo segregacija. Valstybės remiamą segregaciją mokyklose JAV Aukščiausiasis Teismas pripažino prieštaraujančiu konstitucijai 1954 metais. Džimo Krau įstatymai buvo anuliuoti, kaip buvo išleistas 1964 metų pilietinių teisių aktas ir 1965 metų balsavimo teisės aktas.