Vipasana: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
109 pridėti baitai ,  prieš 12 metų
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: en:vipassana '''Vipasana''' (pažodžiui reiškia ''„matyti daiktus tokius, kokie jie yra iš tikrųjų“'') – viena iš seniausių Indijos meditacijos technikų. Ją iš n…)
 
[[en:vipassana]]
'''Vipasana''' (pažodžiui reiškia ''„matyti daiktus tokius, kokie jie yra iš tikrųjų“'') – viena iš seniausių Indijos meditacijos technikų. Ją iš naujo atrado [[Sidharta Gautama|Gautama]] [[Buda]] daugiau nei prieš 2500 metų. Ši technika buvo duodama kaip universalus vaistas nuo universalių ligų. [[Budizmas|Budizme]] tai viena iš daugiausiai naudojamų meditacijos technikų.
 
Technikos tikslas – visiškas proto nešvarumų pašalinimas ir aukščiausios visiško išsilaisvinimo laimės pasiekimas.
Kursai reikalauja sunkaus, rimto darbo. Jie susideda iš trijų dalių.
 
*Pirmiausia kurso dalyvis įsipareigoja laikytis penkių moralės priesakų (neatimti gyvybės nė vienam gyvam sutvėrimui; nevogti; susilaikyti nuo bet kokios seksualinės veiklos; nemeluoti; nevartoti jokių svaigalų).
*Toliau, nukreipus dėmesį į natūralią kvėpavimo tėkmę, išvystomas gebėjimas valdyti protą.
*Nuo ketvirtos kurso dienos, kai protas pasidaro pakankamai ramus ir pakankamai sukoncentruotas tam, kad būtų galima praktikuoti vipasaną, stebimi viso kūno pojūčiai, suprantant jų prigimtį ir vystant gebėjimą stebėti ramiai, nereaguojant.
Paskutinę praktikos dieną dalyviai mokomi meditacijos, skleidžiančios meilę ir gerą valią visoms gyvoms būtybėms.
 
3

pakeitimai

Naršymo meniu