Pagrindinis puslapis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
S pagražinimas:)
Anuliuotas naudotojo Hugo.arg (Aptarimas) darytas keitimas 1589123
Eilutė 2: Eilutė 2:
| width=48% valign="middle" |
| width=48% valign="middle" |
<span style="font-size: 120%;line-height: 1.3;margin-left:5px">
<span style="font-size: 120%;line-height: 1.3;margin-left:5px">
[[File:Animated-Flag-Lithuania.gif|left|100px]]<big><center>'''Sveiki atvykę į Vikipediją''',</big></span><br><p style="font-size:90%;margin-left:5px">'''Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas. '''</center></p>
<big><center>'''Sveiki atvykę į Vikipediją''',</big></span><br><p style="font-size:90%;margin-left:5px">'''Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas. '''</center></p>
<big><center>'''[[Specialus:Prisijungimas|Prisijunk]]''' ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!</big></span><br>
<big><center>'''[[Specialus:Prisijungimas|Prisijunk]]''' ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!</big></span><br>
| width=25% valign="middle" |
| width=25% valign="middle" |

16:43, 1 vasario 2009 versija

Sveiki atvykę į Vikipediją,

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 216 338 straipsniai
Apie Vikipediją


Savaitės straipsnis
Okeanijos valstybių ir teritorijų žemėlapis

Okeanija – geografinis regionas Ramiajame vandenyne, apimantis pietinėje dalyje išsibarsčiusius salynus – Melaneziją, Mikroneziją ir Polineziją. Sudaro daugiau nei 7500 (kitur nurodoma ~10 000) salų. Driekiasi tarp subtropinių Šiaurės pusrutulio platumų ir vidutinių Pietų pusrutulio platumų.

Australija su Okeanija sudaro atskirą pasaulio dalį. Okeanijai būdingos smulkios, dažnai negyvenamos salos, o didžioji gyventojų dauguma susitelkusi Naujosios Zelandijos ir Naujosios Gvinėjos salose.

Skirtinguose šaltiniuose dažnai pateikiami skirtingi Okeanijos apibrėžimai. Tradicine, siauriausia prasme Okeanija įvardijamas visas salų ir salynų masyvas, sudarantis Mikroneziją, Melaneziją ir Polineziją (su Naująja Zelandija). Šiuo požiūriu šiauriausią Okeanijos sausumos tašką sudaro Havajų salynas (šiauriausia – Kurė sala), pietinį tašką – Kampbelo sala (į pietus nuo Naujosios Zelandijos), rytinį – Salavačio sala prie rytinių Naujosios Gvinėjos krantų, vakarinį – Sala i Gomeso salos (Čilės valda) (arba Velykų sala).

Dažnai prie Okeanijos grupuojamas ir Australijos žemynas – Australija ir Okeanija laikoma atskira pasaulio dalimi. Anglakalbėse šalyse Okeanija dažnai laikoma atskiru žemynu su Australija jos sudėtyje (ši retkarčiais įvardijama kaip „didžiausia Ramiojo vandenyno sala“). Kitose šalyse Australija ir Eurazija laikoma žemynais, o Okeanija (kaip Europa ir Azija) – pasaulio dalimi. Į Okeanijos sudėtį paprastai nėra įtraukiamos šiauriau esančios Ramiojo vandenyno salos – Riūkiū, Japonijos salos, Aleutų salos, Kurilų salos, taip pat Indonezijos ir Filipinų salos, Taivanas. Naujosios Gvinėjos ribos taip pat nėra griežtos – vienur prie Okeanijos priskiriama visa sala (dažnai ir su aplinkinėmis salomis), kitur – tik Papua Naujajai Gvinėjai priklausanti dalis.

Daugiau...


balandžio 24 dienos įvykiai

Lietuvoje

Pasaulyje

Mėnesio šalys
Vilniaus senamiestis

Šiuo metu projektas skirtas UNESCO Pasaulio paveldo sąrašui užpildyti. Daugiau apie projektą informacijos rasite čia.

Pabaltijyje į sąrašą įeina Vilniaus, Rygos, Talino senamiesčiai, Kuršių nerijos nacionaliniai parkas Lietuvos dalyje ir Kaliningrado srityje, Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas bei Struvės geodezinis lankas.


Rinktinė iliustracija
Keip Mėjaus švyturys, Naujasis Džersis Naujasis Džersis, Jungtinės Amerikos Valstijos JAV
Savaitės iniciatyva
Šablonas:Pradžia-Rinktinis
Trijų Brolių pastatų kompleksas

Trys Broliai (latv. Trīs brāļi) – pastatų kompleksas, sudarytas iš trijų namų, esantis Latvijoje, Rygos senamiestyje. Viduramžių architektūros paminklas stūkso Rygos senamiesčio centre, Mazā Pils iela (liet. Mažoji Pilies gatvė), visai šalia centrinės Katedros aikštės ir netoli Saeimos, priešais Karlo licėjų. Pastatų numeriai gatvėje: 17, 19 ir 21. Jie kartu sudaro seniausią Rygos gyvenamųjų namų kompleksą. Šio kvartalo užstatymas ganėtinai tankus, todėl kiekvienas namas yra šalia esančio tęsinys. Kiekvienas iš šio trejeto atspindi įvairius gyvenamojo namo statybos raidos etapus.

Trijų Brolių komplekse šiandien įsikūrusi Valstybinė paveldo apsaugos inspekcija, Latvijos architektų sąjunga, žurnalo „Latvijos architektūra“ redakcija, Latvijos architektūros muziejus. 2020 m. balandžio 1 d. Europos Komisija Trims Broliams suteikė Europos paveldo ženklą.

Namai 19551957 m. restauruoti pagal architekto Pėterio Saulyčio projektą, padedant G. Jansonui. Į architektūrinio komplekso apjungto kiemo ugniasienę buvo įkomponuotas mūrinis portalas, atitekęs iš sugriautų Juodagalvių namų, vieno iš senamiesčio gyvenamųjų pastatų portalo fragmentas, kaltinis herbas, datuotas 1554 m.

Daugiau…

Šios savaitės iniciatyva yra Europos paveldo ženklas.
Vikisritys


Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga