Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S (→‎Katedros: link)
Astronomijos [[observatorija]], o [[1772]] m. pradėta dėstyti eksperimentinę fiziką. XVIII a. viduryje veikė Matematikos ir fizikos fakultetas. [[1803]] m. jame įkurta fizikos katedra.
 
Tarpukariu Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą, [[Kaunas|Kaune]] [[1922]] m. buvo įkurtas [[Lietuvos universitetas]] su šešiais fakultetais. GamtosMatematikos-matematikosgamtos fakultete buvo įkurta Eksperimentinės fizikos katedra, kuri [[1930]] m. pervadinta tiesiog į Fizikos. [[1940]] m. katedra grįžosugrąžinta į Vilnių. [[1944]] m. profesoriaus [[Adolfas Jucys|Adolfo Jucio]] iniciatyva atkurta ir Teorinės fizikos katedra.
 
[[1960]] m. Eksperimentinės fizikos katedra padalinta į Puslaidininkių ir Radiofizikos katedras. [[1965]] metais galiausiai sudarytas atskiras Fizikos fakultetas. [[1970]] m. įkurta Elektronikos katedra, [[1974]] m. pervadinta į Kieto kūno elektronikos katedrą. [[1973]] m. veiklą pradėjo Kvantinės elektronikos katedra, kurios dalis laboratorijų [[1982]] m. buvo perkeltos į naujai pastatytą Lazerinių tyrimų centrą. Visą tą laiką veikė Astronomijos observatorija.
 
[[1969]] metais suorganizuota pirmoji fizikų šventė – FizikoFizikų diena ([[FiDi]]).
FiDi kiekvieną pavasarį organizuoja patys studentai. Svarbi šventės dalis – eitynės nuo fizikosFizikos iki [[Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas|Filologijos fakulteto]] su Dinu Zauru, einančiurėpliojančiu atsiprašyti studenčių filologių.
 
Nuo [[2007]] m. [[gruodžio 14]] d. dekano pareigas eina prof. habil. dr. Vytautas Balevičius.
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu