Vikipedija:Puslapių apsaugos taisyklės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Ištrintas visas puslapio turinys
S Atmestas 84.46.168.157 pakeitimas, grąžinta paskutinė versija (naudotojo Rencas keitimas)
Eilutė 1: Eilutė 1:
[[Vaizdas:Crystal Clear action decrypted.png|thumb|120px|Dalinai užrakinto puslapio simbolis]]
[[Vaizdas:Crystal Clear action lock.png|thumb|120px|Visiškai užrakinto puslapio simbolis]]
'''Užrakintas puslapis''' - straipsnis, kurį Vikipedijos [[Wikipedia:Administratoriai|administratoriai]] užrakino nuo redagavimo. Rakinimas būna:
* Dalinis rakinimas - redaguoti neleidžiama neregistruotiems vartotojams ir neseniai registruotiems nariams
* Visiškas rakinimas - redaguoti gali tik patys administratoriai. Taip užrakintas straipsnis yra apsaugotas nuo keitimo ([[Pagalba:Kaip redaguoti puslapį|redagavimo]], [[Pagalba:Straipsnio pervadinimas|pervadinimo]] ir pan.
Rakinama paprastai nustatytam periodui.

Daugelį Vikipedijos straipsnių gali redaguoti kiekvienas norintis. Jei straipsnis laikomas svarbiu ar yra dažnų [[Wikipedia:Vandalizmas|vandalizmo]] atakų taikinys, administratoriai gali apriboti redagavimo galimybes, leisdami tai daryti tik vartotojo vardą [[Vikipedija:Automatiškai patvirtinti naudotojai|užregistravusiems ir automatiškai patvirtintiems]] bendruomenės nariams.

Rimtų konfliktų atveju straipsniai gali būti rakinami visiškai, leidžiant juos keisti tik patiems administratoriams. Taip užrakintų straipsnių nėra daug, nes konfliktui išsisprendus jie ir vėl atrakinami.

Užrakinti straipsniai žymimi atitinkamu ženklu (skydeliu). Naudojami <nowiki>{{</nowiki>[[Šablonas:Protected|Protected]]<nowiki>}}</nowiki>, <nowiki>{{</nowiki>[[Šablonas:Semiprotected|Semiprotected]]<nowiki>}}</nowiki> arba <nowiki>{{</nowiki>[[Šablonas:Pp-template|Pp-template]]<nowiki>}}</nowiki>, <nowiki>{{</nowiki>[[Šablonas:Pps-template|Pps-template]]<nowiki>}}</nowiki> šablonai.

Esant būtinybei administratoriai gali įtraukti tam tikrus pavadinimus į [[Wikipedia:Rakinami|sąrašą]], kad straipsnių šiais pavadinimais nebūtų galima sukurti.

Kiekvienas bendruomenės narys, pastebėjęs nepaliaujamai [[Wikipedia:Vandalizmas|vandalų]] gadinamą Vikipedijos straipsnį, kurį nuolat reikia atstatyti į pradinę versiją, gali kreiptis į bet kurį [[Wikipedia:Administratoriai|administratorių]], kad šis laikinai užrakintų puslapį. Taip pat bet kurio administratoriaus galima paprašyti, kad jis puslapį atrakintų, jei nebėra būtinybės laikyti puslapį užrakintą.

[[Kategorija:Vikipedijos sąvokos]]

[[ar:ويكيبيديا:سياسة الحماية]]
[[ca:Viquipèdi:Pàgina protegida]]
[[cs:Wikipedie:Zamčené stránky]]
[[de:Wikipedia:Geschützte Seiten]]
[[en:Wikipedia:Protection policy]]
[[es:Wikipedia:Política de protección de páginas]]
[[eo:Vikipedio:Ŝlositaj paĝoj]]
[[fa:ویکی‌پدیا:سیاست حفاظت از صفحات]]
[[fr:Wikipédia:Protection]]
[[ko:위키백과:보호 문서]]
[[hr:Wikipedija:Pravila o zaštiti stranica]]
[[it:Wikipedia:Politica di protezione delle pagine]]
[[he:ויקיפדיה:דף מוגן]]
[[ms:Wikipedia:Polisi perlindungan]]
[[ja:Wikipedia:保護の方針]]
[[no:Wikipedia:Denne siden er beskyttet]]
[[pl:Wikipedia:Strona zabezpieczona]]
[[pt:Wikipedia:Página protegida]]
[[ru:Википедия:Защита страниц]]
[[sc:Wikipedia:Polìtica de amparu de sas pàzinas]]
[[simple:Wikipedia:Protection policy]]
[[sk:Wikipédia:Zamknutá stránka]]
[[sr:Википедија:Правила о заштити страница]]
[[su:Wikipedia:Kaca nu dikonci]]
[[sv:Wikipedia:Skrivskydd av sidor]]
[[th:วิกิพีเดีย:นโยบายการล็อก]]
[[tr:Vikipedi:Koruma politikası]]
[[yi:װיקיפּעדיע:ארטיקל באשיצונג]]
[[zh:Wikipedia:頁面保護方針]]

12:18, 9 sausio 2009 versija

Dalinai užrakinto puslapio simbolis
Visiškai užrakinto puslapio simbolis

Užrakintas puslapis - straipsnis, kurį Vikipedijos administratoriai užrakino nuo redagavimo. Rakinimas būna:

  • Dalinis rakinimas - redaguoti neleidžiama neregistruotiems vartotojams ir neseniai registruotiems nariams
  • Visiškas rakinimas - redaguoti gali tik patys administratoriai. Taip užrakintas straipsnis yra apsaugotas nuo keitimo (redagavimo, pervadinimo ir pan.

Rakinama paprastai nustatytam periodui.

Daugelį Vikipedijos straipsnių gali redaguoti kiekvienas norintis. Jei straipsnis laikomas svarbiu ar yra dažnų vandalizmo atakų taikinys, administratoriai gali apriboti redagavimo galimybes, leisdami tai daryti tik vartotojo vardą užregistravusiems ir automatiškai patvirtintiems bendruomenės nariams.

Rimtų konfliktų atveju straipsniai gali būti rakinami visiškai, leidžiant juos keisti tik patiems administratoriams. Taip užrakintų straipsnių nėra daug, nes konfliktui išsisprendus jie ir vėl atrakinami.

Užrakinti straipsniai žymimi atitinkamu ženklu (skydeliu). Naudojami {{Protected}}, {{Semiprotected}} arba {{Pp-template}}, {{Pps-template}} šablonai.

Esant būtinybei administratoriai gali įtraukti tam tikrus pavadinimus į sąrašą, kad straipsnių šiais pavadinimais nebūtų galima sukurti.

Kiekvienas bendruomenės narys, pastebėjęs nepaliaujamai vandalų gadinamą Vikipedijos straipsnį, kurį nuolat reikia atstatyti į pradinę versiją, gali kreiptis į bet kurį administratorių, kad šis laikinai užrakintų puslapį. Taip pat bet kurio administratoriaus galima paprašyti, kad jis puslapį atrakintų, jei nebėra būtinybės laikyti puslapį užrakintą.