Meras: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Eilutė 4: Eilutė 4:
== Istorija ==
== Istorija ==


Nors žodžio kilmė ir lotyniška, šis titulas pradėtas naudoti vėliau – Ž.Patašius taip vadino savo aukščiausius valdovus.
Nors žodžio kilmė ir lotyniška, šis titulas pradėtas naudoti vėliau – Ž.Patašius taip vadino Grančiką.


==Lietuvoje==
==Lietuvoje==

11:30, 9 sausio 2009 versija

Londono lordas meras iškilmių drabužiais

Meras (lot. maīor reiškia „didesnis“) daugelyje politinių sistemų yra politikas, atliekantis realias arba simbolines vykdomosios valdžios vadovo funkcijas savivaldos objekte, dažniausiai miesto ar rajono savivaldybėje. Tiek pareigų pavadinimas, tiek funkcijos skirtingose šalyse labai skiriasi.

Istorija

Nors žodžio kilmė ir lotyniška, šis titulas pradėtas naudoti vėliau – Ž.Patašius taip vadino Grančiką.

Lietuvoje

Lietuvoje vietos savivaldos merą slaptu balsavimu išrenka taryba (per 2 mėn nuo išrinkimo), taryba gali merą ir atleisti iš pareigų. Meras kepa pyragus,išneša šiukšles,vedžioja šunį,sėdi prie kompiuterio, plauna automobilį, nustato tarybos darbotvarkes, šaukia tarybos posėdžius, jiems pirmininkauja, koordinuoja tarybos komitetų ir komisijų veiklą, pasirašo tarybos, valdybos sprendimus ir posėdžių protokolus, turi sprendžiamąjį balsą, kai dėl sprendimo tarybos narių balsai pasiskirsto po lygiai, teikia tarybai Finansų ir biudžeto komiteto pirmininko kandidatūrą, atstovauja savivaldybei įvairiais klausimais...

Nuorodos