Kvalifikacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 16 metų
"certifikat-" -> "sertifikat-" (http://www.vlkk.lt/konsultacijos/ar-zinote-kad/konsultacija.107.html)
(→‎Specialistas: Prideta informacijos)
("certifikat-" -> "sertifikat-" (http://www.vlkk.lt/konsultacijos/ar-zinote-kad/konsultacija.107.html))
Asistentas - vyresnysis asistentas - docentas - profesorius - akademikas.
 
== CertifikavimasSertifikavimas ==
CertifikavimasSertifikavimas yra egzaminų laikymas be studijų, suteikiant certifikuotojosertifikuotojo vardu garantuojamą egzamino metu parodytos kvalifikacijos patvirtinimą. CertifikavimoSertifikavimo prireikia jei žmogus reikiamas žinias įgijo savarankiškai arba reikiamoje šalyje nepripažįstamoje mokslo įstaigoje.
 
CertifikatoSertifikato vertė pirmiausia priklauso nuo certifikuojančiossertifikuojančios institucijos vardo ir prestižo. Kai kada vien tuo užsiimančios firmos ar įstaigos ilgainiui vis lengvina egzaminų reikalavimus, siekdamos pritraukti kuo daugiau norinčių už pinigus gauti kvalifikacijos įrodymą. Tačiau toks certifikuotojassertifikuotojas greitai praranda vardą, ir jo suteiktas dokumentas nevertinamas. Mažai žinomas certifikuotojassertifikuotojas vardo apskritai neturi, todėl jo dokumentas irgi nevertinamas.
 
Daug geriau certifikacijasertifikacija pavyksta įvairioms firmoms, jei tai nėra jų pagrindinė veikla ir vienintelis pajamų šaltinis. Tokia firma prestižą pelno savo kita (pagrindine) veikla ir, jį vertindama, paprastai išlaiko gana sunkų egzaminų lygį. CertifikuojamaSertifikuojama srityse, kur pačios firmos kompetencija yra neabejotina. Pavyzdžiui, [[Sun]] turi kelių lygių [[Java (kalba)]] programuotojo certifikavimosertifikavimo sistemą, [[Red Hat]] - [[Linux]] administratoriaus, [[Microsoft]] - [[Windows]] ir pan.
 
Rimtus certifikavimosertifikavimo reikalavimus išsaugo ir mokslo įstaigos, kuriomos kai kada tenka tokiu būdu tvirtinti kitoje šalyje suteiktus mokslo vardus ir laipsnius. Būna ir paradoksalių situacijų (pavyzdžiui, tenka certifikuotisertifikuoti net ir kelias Nobelio premijas gavusio kitos valstybės universteto suteiktą daktaro laipsnį).
 
==Nuorodos==
49 775

pakeitimai

Naršymo meniu