Pereiti prie turinio

Absoliutinis ryškis: Skirtumas tarp puslapio versijų

12 pridėta baitų ,  prieš 14 metų
S
Botas: Taisomi peradresavimai
S (robotas Pridedama: lv:Absolūtais spožums)
S (Botas: Taisomi peradresavimai)
== Absoliutinis žvaigždžių ir užgalaktinių objektų ryškis ('''''M''''') ==
'''Absoliutinis ryškis''' tai yra žvaigždės [[spindesys|regimasis ryškis]], kurį ji turėtų, jeigu atsidurtų 10 [[parsekas|parsekų]] atstumu nuo stebėtojo. Astronomai, sakydami „absoliutinis ryškis“, dažniausiai turi omenyje absoliutinį žvaigždinį ryškį.
 
Absoliutinį ryškį <math>M\!\,</math> galima išskaičiuoti žinant žvaigždės [[Regimasis ryškisspindesys|regimąjį ryškį]] <math>m\!\,</math> ir atstumą <math>D_L\!\,</math>:
:<math> M = m - 5 (\log_{10}{D_L} - 1)\!\,</math>,
 
 
== Absoliutinis Saulės sistemos objektų ryškis ('''''H''''') ==
Planetoms, kometoms ir asteroidams '''absoliutinis ryškis''' – toks objekto [[spindesys|regimasis ryškis]], kurį jis turėtų, jei atsidurtų 1 [[Astronominis vienetas|astronominio vieneto]] atstumu tiek nuo Saulės, tiek nuo Žemės su poziciniu kampu 0. (Iš esmės tai yra reikalavimas, kad stebėtojas būtų Saulės centre).
 
Norėdami paversti žvaigždinių objektų absoliutinį ryškį į Saulės sistemos objektų absoliutinį ryškį, turime iš pirmojo atimti 31,57. Šis dydis, beje, yra lygus Saulės regimojo ryškio &minus;26.8 ir jos žvaigždinio absoliutinio ryškio (skaityk absoliutinio ryškio) +4.8 skirtumui.
17 711

pakeitimų