Kvalifikacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
15 pridėta baitų ,  prieš 16 metų
S
Automatinis amžių tvarkymas (antra pakopa)
S (Automatinis amžių tvarkymas (antra pakopa))
Priešingai nei profesine veikla užsiimantys žmonės, kurie iš to užsidirba pragyvenimui, mėgėjai tai daro, nes jiems tai mėgsta, jiems patinka tai daryti. Mėgėjiška veikla gali būti suprantama neigiamai- kaip neprofesionali veikla, pabrėžiant [[kompetencija|kompetencijos]] stoką.
 
Iki pat [[XX amžius|XX]] amžiaus mėgėjai, savamoksliai "specialistai" vaidino nemenką vaidmenį moksle. Pavydžiui, keletas alaus gamintojų fizikoje ištyrė termodinamikos dėsnį. [[Alfredas Rustas]], pasiekęs žymių laimėjimų archeologijoje, buvo būtent toks "nespecialistas". išryškėjus specializacijoms XX a. moksle, tokie mėgėjų perėjimai į mokslinę-tiriamąją sritį buvo vis retesni.
 
Šiuo metu [[informatika|informatikoje]] atsiveria nemažai veiklos sričių, kurios plėtojasi būtent tokių "neprofesionalų" dėka. Atvirojo kodo [[Open Source]] projektai kaip [[Linux]] yra pakankamai aukšto lygio ir netgi tobulėja būtent tokių mėgėjų pagalba. Čia greičiau (nei pvz Windows atveju) pastebimos klaidos ir jos ištaisomos. Operacinės sistemos kuriamos ir taikomos vis profesionaliau.
174 866

pakeitimai

Naršymo meniu