Daūrai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
33 baitai pašalinti ,  prieš 14 metų
" segė medžio anglį," - kas tai?
SNo edit summary
(" segė medžio anglį," - kas tai?)
Daūrai genetiškai yra kilę iš [[kidaniai|kidanių]], ką paliudijo neseni DNR tyrimai<ref>Li Jinhui, [http://china.org.cn/english/2001/Aug/16896.htm DNA Match Solves Ancient Mystery], china.org.cn 08/02/2001.</ref>. Pagal daūrus buvo pavadinta dalis [[Užbaikalė]]s, kuri dabar žinoma kaip [[Daūrija]].
 
Daūrai dalyvavo pasienio susirėmimuose su [[kazokai]]s (pvz., su Jerofejumi Chabarovu) 1643-1651 m. Susidūrę su rusų ekspansija į [[Amūras (upė)|Amūro]] regioną imperatoriaus ''Shunzhi'' valdymo laikais (1654-1656) daūrai buvo priversti keltis į pietvakarius ir apsigyventi ''Nonni'' (angl. ''Nenjiang[[en:Nen River]]'') upės pakrantėse. Ten jie buvo priversti tarnauti ''Qing'' imperatorių karinėje sistemoje, saugoti Kinijos imperijos šiaurines sienas.
<br/>Kai 1931 m. į [[Mandžiūrija|Mandžiūriją]] įsiveržė [[Japonija]], daūrai smarkiai priešinosi japonams.
 
Daūrai tradiciškai sėjo javus, augino arklius ir galvijus. GyvenėGyvenę šiauriniuose kalnuose segė medžio anglį, medžiojo, rinko valgomus augalus, dirbo odas, gamino vežimus ir medinius vamzdžius.
 
Daūrai pasižymėjo labaipasižymi savotiška hierachine sistema. Tą pačią pavardę turintys žmonės priklauso vienai grupei, vadinamai ''hala'', ir gyvena kartu. Kiekviena ''hala'' dalinasi į atskirus klanus (''mokon''). Kiekvienas klanas gyvena savo mieste. Kai tuokiasi skirtingų klanų žmonės, vyras kraustosi į žmonos klaną, bet jame neturi teisių į turtą. Santuokas organizuodavo tėvai. Būdingi labai tvirti svainystėsvainystės ryšiai. Tradicijos reikalauja, kad visuose svarbiuose įvykiuose dalyvautų svainiai su šeimomis, kurie siunčia dovanas naujagimiams ir pan.
 
Tradicinės sporto šakos buvo [[imtynės]], arklių lenktynės ir šaudymas iš [[Lankas (ginklas)|lanko]]. Taip pat žaidžia žaidimą, artimą futbolui, su kamuolių iš jaučių vilnos.
Tipiškas maistas yra [[Tikroji sora|sorų]] ar [[grikis|grikių]] lakštiniai su pienu, grikių pyragaičiai, [[aviža|avižinė]] košė su [[soja]]. Labai vertina žvėrieną ir laukinę paukštieną - elnieną, fazanieną, antieną. Augina daug daržovių.
 
Daugelis daūrų išpažįsta [[šamanizmas|šamanizmą]]. Kiekvienas klanas turi savo šamaną, kuris atlieka svarbias apeigas. Dalis daūrų yra perėmeperėmę [[lamaizmas|lamaizmą]].
 
== Nuorodos ==
1 419

pakeitimų

Naršymo meniu