Kalidono šernas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Lang-Bot-as (aptarimas | indėlis)
S robotas Pridedama: de, fr, it
YurikBot (aptarimas | indėlis)
S robotas Pridedama: pl
Eilutė 35: Eilutė 35:
[[fr:Sanglier de Calydon]]
[[fr:Sanglier de Calydon]]
[[it:Cinghiale di Calidone]]
[[it:Cinghiale di Calidone]]
[[pl:Dzik kalidoński]]

09:21, 11 lapkričio 2005 versija

Graikų mitologijoje Kalidono šernas - milžiniškas šernas, kurį pasiuntė Artemidė, kadangi Kalidono karalius Oinėjas atnašaudamas aukas visiems dievams užmiršo Artemidę.

Kalidono medžioklė - vienas labiausiai paplitusių mitų, pasakojantis apie milžiniško Artemidės šerno medžioklę.

Senovinio vakarų Graikijos miesto Kalidono karalius Oinėjas kiekvienais metais atnašaudavo dievams aukas. Vienais metais karalius pamiršo paaukoti deivei Artemidei. Įpykusi Artemidė sukūrė didžiausią ir žiauriausią šerną, kuri pasiuntė į Kalidoną. Jis niokojo laukus, rovė vaismedžius su šaknimis ir žudė vietinius gyventojus, nespėjusius pasislėpti už miesto sienų. Kalidono gyventojai pradėjo badauti, kadangi buvo saugūs tik už miesto sienų.

Oinėjas išsiuntė pasiuntinius ieškoti didvyrių, geriausių Graikijos medžiotojų, kviesdamas dalyvauti žvėries medžioklėje. Jis žadėjo medžiotojui, kuris užmuš šerną, žvėries kailį ir iltis.

Medžioklei vadovavo Oinėjo sūnus Meleagras. Daug medžiotojų žuvo nuo šerno padarytų žaizdų, o kai kurie medžiotojai mirtinai sužeidė vieni kitus įsiaudrinę medžioklės įkarštyje. Paskutinį mirtiną smūgį sudavė Meleagras, todėl medžioklės trofėjus atiteko jam. Meleagras atsižvelgdamas į tai, kad medžiotoja Atalanta pirmoji sužeidė šerną, jai ir perleido prizą. Kiti medžiotojai įsiuto, kad trofėjas atiteko moteriai, užpuolė Atalantą ir Meleagrą. Meleagras užmušė visus užpuolikus. Tokiu būdu Artemidė atkeršijo karaliui Oinėjui.

Medžioklės metu, Pelėjas netyčia užmušė Euritioną.

Kalidono šerno medžioklė

Medžiotojai

  1. Atalanta
  2. Dioskūrai
  3. Euripilas
  4. Euritionas
  5. Idas
  6. Ifiklas
  7. Jasonas
  8. Laertas
  9. Linkėjas
  10. Kaenėnas
  11. Meleagras
  12. Mopsas
  13. Nestoras
  14. Pelėjas
  15. Piritas