Vikipedija:Projekto aprašymas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S (wz prastinimas)
'''Vikipedija''' (angl. ''Wikipedia'') yra [[enciklopedija|enciklopedijos]] kūrimo projektas. Jis kuriamas daugiau nei 200 pasaulio kalbų. Enciklopediją aptarnauja [[wiki]] programinė įranga [[Mediawiki]], leidžianti didelei grupei redaktorių veiksmingai bendradarbiauti. Kiekvienas yra kviečiamas prisijungti prie redaktorių - kurti bei tobulinti tekstus.
 
==Kam reikia Vikipedijos ir kokia jos nauda==
Vikipedija idėja - bendromis geranoriškų savanorių pastangomis sukurti ir platinti kiekvienam jo gimtąja kalba nemokamą žmonijos visų žinių "saugyklą". Siekiama iki 2015 m. sukurti nemokamus ir laisvai prieinamus daugiakalbius internetinius žinynus, kuriais galėtų naudotis kiekvienas.
 
Preinamumas ir pasiekiamumas yra užtikrinamas keliais būdais: visų pirma, enciklopedija yra kuriama internete ir yra lengvai pasiekiama per paieškos naršykles (kaip [[Google]] etc.); taip pat yra spausdinama (pvz., Vokietijoje, žr. [[Vokiška Vikipedija]]), įgarsinama (audizuojama, žr. [[Audiopedija]]), kad ja galėtų naudotis nemokantys skaityti, vaikai, taip pat neregiai arba silpnaregiai.
 
Laisvos enciklopedijos sukūrimo idėjos autorius - verslininkas, filantropas [[Džimas Veilsas]] (angl. ''[[Jimmy Wales]]'').
 
Vikipediją patogu naudoti įvairiausių informacinių poreikių tenkinimui, taip pat vykdant tiriamuosius darbus, kitus projektus.
 
Vikipedijoje gali kiekvienas rašyti naujus straipsnius, o taip pat papildyti ir tobulinti jau esamus. Nors [[viki]]technologija leidžia kurti įvairaus pobūdžio tekstus, šiame projekte stengiamasi apsiriboti [[enciklopediniais]] straipsniais.
 
Vikipedijos turiniui taikoma [[GFDL|GNU Free Documentation Licence]] licenzija.
 
== Istorija ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu