Jonavos geležinkelio tiltas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Archiz (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Archiz (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 3: Eilutė 3:


== Istorija ==
== Istorija ==
Senasis geležinkelio tiltas (projekto autorius - [[Petras Vileišis]]), pastatytas [[1914]] m., Antrojo pasaulinio karo metu buvo susprogdintas. Naujasis tiltas buvo pastatytas apie 20 m toliau (Neries tekėjimo linkme, pasroviui, Kauno link). Senojo geležinkelio tilto vietoje yra išlikusi atrama, esanti Neries upėje, ant kurios 2008 m. bus pastatyta Žemynos skulptūra, sukurtas ištisas Skulptūrinis-architektūrinis ansamblis, turintis turės kelias vizualines ašis. Jam pastatyti 2007 m. [[Jonavos rajono savivaldybė]]s administracija paskelbė viešąjį konkursą: sukurti architektūrinį–skulptūrinį akcentą - Žemynos skulptūrą, ansamblį. [[Žemyna]] – senovės baltų žemės, derliaus, gausos ir gyvybės deivė – buvo pasirinkta todėl, kad ji kaip niekas kitas tinka Jonavos miestui ir regionui. Skulptūros projektavimo ir statybos darbų suma – apie 250 000 Lt. Skulptūros pastatymo darbus iš dalies finansuoja Jonavos rajono savivaldybė (iš 2008 m. biudžeto).


== Literatūra ==
Senasis geležinkelio tiltas Antrojo pasaulinio karo metu buvo susprogdintas. Naujasis buvo pastatytas apie 20 m toliau (Neries tekėjimo linkme, pasroviui, Kauno link). Senojo geležinkelio tilto vietoje yra išlikusi atrama, esanti Neries upėje, ant kurios 2008 m. bus pastatyta Žemynos skulptūra, sukurtas ištisas Skulptūrinis-architektūrinis ansamblis, turintis turės kelias vizualines ašis. Jam pastatyti 2007 m. [[Jonavos rajono savivaldybė]]s administracija paskelbė viešąjį konkursą: sukurti architektūrinį–skulptūrinį akcentą - Žemynos skulptūrą, ansamblį. [[Žemyna]] – senovės baltų žemės, derliaus, gausos ir gyvybės deivė – buvo pasirinkta todėl, kad ji kaip niekas kitas tinka Jonavos miestui ir regionui. Skulptūros projektavimo ir statybos darbų suma – apie 250 000 Lt. Skulptūros pastatymo darbus iš dalies finansuoja Jonavos rajono savivaldybė (iš 2008 m. biudžeto).


* Eligijus Juvencijus Morkūnas. Technikos paminklai Lietuvoje. Kultūros paveldo centro leidykla "Savastis". Vilnius, 2000.
== Nuorodos, šaltiniai ==

== Nuorodos ==
*[http://www.jonava.lt/index.php/lt/39749/ Senoji geležinkelio tilto atrama Neries upėje, ant kurios 2008 m. stovės Žemynos skulptūra]
*[http://www.jonava.lt/index.php/lt/39749/ Senoji geležinkelio tilto atrama Neries upėje, ant kurios 2008 m. stovės Žemynos skulptūra]
*[http://www.miesteliai.lt/miestas/jonava/galerija/391.html Geležinkelio tiltas naktį]
*[http://www.miesteliai.lt/miestas/jonava/galerija/391.html Geležinkelio tiltas naktį]

16:46, 6 vasario 2008 versija

Jonavos geležinkelio tiltas

Jonavos geležinkelio tiltas (Jonavos geležinis tiltas) – tiltas per Neries upę, Jonavos pietryčiuose. Jį sudaro geležinės konstrukcijos, besiremiančios į 3 iš plytų pastatytas atramas: 2 Neries krantuose bei vieną atramą upės vagos viduryje.

Istorija

Senasis geležinkelio tiltas (projekto autorius - Petras Vileišis), pastatytas 1914 m., Antrojo pasaulinio karo metu buvo susprogdintas. Naujasis tiltas buvo pastatytas apie 20 m toliau (Neries tekėjimo linkme, pasroviui, Kauno link). Senojo geležinkelio tilto vietoje yra išlikusi atrama, esanti Neries upėje, ant kurios 2008 m. bus pastatyta Žemynos skulptūra, sukurtas ištisas Skulptūrinis-architektūrinis ansamblis, turintis turės kelias vizualines ašis. Jam pastatyti 2007 m. Jonavos rajono savivaldybės administracija paskelbė viešąjį konkursą: sukurti architektūrinį–skulptūrinį akcentą - Žemynos skulptūrą, ansamblį. Žemyna – senovės baltų žemės, derliaus, gausos ir gyvybės deivė – buvo pasirinkta todėl, kad ji kaip niekas kitas tinka Jonavos miestui ir regionui. Skulptūros projektavimo ir statybos darbų suma – apie 250 000 Lt. Skulptūros pastatymo darbus iš dalies finansuoja Jonavos rajono savivaldybė (iš 2008 m. biudžeto).

Literatūra

  • Eligijus Juvencijus Morkūnas. Technikos paminklai Lietuvoje. Kultūros paveldo centro leidykla "Savastis". Vilnius, 2000.

Nuorodos


Artimiausi tiltai per Nerį
prieš srovę: Jonavos geležinkelio tiltas pasroviui:
Taurostos tiltas Jonavos tiltas