Komanda: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
14 baitų pašalinta ,  prieš 14 metų
S
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
SNo edit summary
'''Komanda''' – du ar daugiau [[Žmogus|žmonių]], kurie tarpusavyjesiekdami yrabendro susijętikslo irveikia kartu, daro vienas kitam įtaką, siekdami bendro tikslo. Tradiciškai organizacijose būna dviejų tipų komandos: formalios ir neformalios. Nors šiandien yra komandų, kurios turi bruožų, būdingų abiem tipams.
 
== Formalios komandos ==
== Formalios/Neformalios komandos ==
Komandos, turinčios abiem tipams būdingų bruožų, negali būti priskiriamos kuriam nors iš ankščiau išvardytų tipų. Tokios mišrių bruožų turinčios komandos dar gali būti skirstomos į:
* ''superkomandos'' – nuo 3 iki 30 darbininkųdarbuotojų grupės, susibūrusios iš skirtingų organizacijos sričių ir dirbančios kartu, kad išspręstų problemas, su kuriomis susiduria kasdien. Nuo kitų komandų skiriasi tuo, kad ignoruoja tradicinę židinio hierarchiją (kai darbininkai yra apačioje, o vadovai viršuje), o dėl jų sumažėja karjeros laiptelių, kuriais galima kopti aukštyn. Gerai organizuotos superkomandos valdo pačios save.
* ''savivaldos komandos'' – tokios superkomandos, kurios valdosi pačios be jokios formalios priežiūros. Jos atsako už „santykinai visą užduotį“, turi teisę savarankiškai organizuoti darbą, kiekvienas komandos narys turi su užduotimi susijusių įgūdžių, o atlyginimą ir grįžtamąjį ryšį gauna pagal visos grupės veiklos rezultatus.
 
34 231

pakeitimas

Naršymo meniu