Pereiti prie turinio

Solaris Bus & Coach

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Solaris Urbino 12 W9

Solaris Bus & Coach S.A.Lenkijos autobusų ir troleibusų gamykla, įsikūrusi netoli Poznanės miesto. Fabrikas įkurtas buvusios ginklų gamyklos vietoje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Solaris pradėjo verslą kaip Neoplan Polska , kuri buvo įkurta 1994 m. Kšyštofo Olševskio. Įmonė buvo pardavinėjama, ir nuo 1996 m. sausio mėn. pagal vokiečių lienzija gamino žemagrindžius Neoplan miestinius autobusus. 1999 m. pagamintas pirmasis autobusas Solaris vardu, iš Urbino serijos. 2001 m. kompanija pervadinta į „Solaris Bus & Coach“, o 2005 m. tapo akcijų biržos dalyve. Solaris – naujas žaidėjas Europos autobusų rinkoje, ir jam sekasi gana sėkmingai.

Solaris autobusai pasaulyje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Solaris savo dyzelinu, hybridinius, elektrinius ar dujomis varomus autobusus pardavė dideliam skaičiui Europos miestų. Solaris autobusai važinėja Italijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Švedijoje.

Nemažai miestų naudoja ir Solaris gamintus troleibusus. Troleibusai važinėja Bulgarijoje (Sofijoje), Estijoje (Taline), Vengrijoje (Budapešte ir Debrecene), Čekijoje (Opavoje ir Ostravoje), Slovakijoje (Bratislavoje ir Košicėje), Italijoje (Romoje, Neapolyje, Sanreme, Bolonijoje ir Kaljaryje), Latvijoje (Rygoje), Lietuvoje (Kaune ir Vilniuje), Švedijoje (Landskrūnoje) ir Šveicarijoje (Vintertūre ir Šo de Fone).

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Autobusai

Troleibusai

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]