Pereiti prie turinio

Snapinis žasto raumuo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Snapinis žasto raumuo stebimas šalia trumposios dvigalvio žasto raumens galvos. Nukelti dydysis krūtinės ir deltinis raumenys.

Snapinis žasto raumuo (lot. musculus coracobrachialis) – rankos raumuo, esantis priekinėje žasto dalyje. Raumuo tvirtinasi ant mentės (lot. os scapula) snapinės ataugos (lot. pr. coracoideus) žemiau dvigalvio žasto raumens trumposios galvos. Tęsdamasis žemyn, atgal ir į šoną pasiekia žastikaulį, prie kurio vidurio šoninio paviršiaus prisijungia tarp trigalvio žasto raumens šoninės galvos sausgyslės ir žastinio raumens galvos sausgyslės.

Susitraukdamas snapinis žasto raumuo pritraukia žastą prie šonkaulių (lenkia ranką per peties sąnarį), traukia žastą į priekį ir minimaliai suka jį į vidų. Kai raumuo nėra įtemptas jo funkcija kartu su kitais peties ir žasto aplinkos raumenimis stabilizuoti ranką ir perimti dalį svorio nuo peties sąnario.

Raumenį perverdamas inervuoja raumeninis odos nervas (lot. n. musculocutaneus), dėl tokios anatominės padėties pervargintas, pertemptas raumuo spazmuodamas gali sukelti skausmą petyje ir užpakalinėje rankos dalyje (toje srityje, kurią inervuoja užspaustas nervas). Dėl tos pačios priežasties gali susilpnėti lenkiamieji žasto nervai.

Raumenį krauju aprūpina žastinė arterija (lot. a. brachialis).