Slovakų nacionalinė partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Slovakų nacionalinė partija (Slovenská národná strana), sutrumpintai SNS, yra 1989 m. pabaigoje įkurta politinė Slovakijos partija. SNS turi 9 vietas 2010-2014 m. parlamente.

Slovakų nacionalinė partija ideologiškai pratęsia tokiu pat pavadinimu nuo 1871 iki 1938 metų egzistavusią partiją. Tai stipriausia ultra-dešiniosios pakraipos politinė jėga Slovakijoje, kuri pagarsėjusi savo ksenofobiškais, homofobiškais, nacionalistiniais pareiškimais ir neretai yra įvardinama kaip neofašistinė bei ultranacionalistinė.[1]

SNS per visus rinkimus, išskyrus 2002 metais, sulaukdavo ženklaus palaikymo, peržengdavo 5 % barjerą ir patekdavo į parlamentą. 1992 ir 1996 metais ji bendradarbiavo su Judėjimu už demokratinę Slovakiją (Hnutie za demokratické Slovensko) ir buvo valdančiosios koalicijos sudėtyje. Į valdžią atėjus kairiesiems bei liberalams, jai teko pasitraukti į opoziciją ir SNS vaidmuo žymiai sumenko. Per 2006 m. rinkimus partija gavo beveik 12 % rinkėjų balsų ir buvo kairiųjų Kryptis – socialdemokratija (Smer – sociálna demokracia) pakviesta į valdančiąją daugumą. Partija palaiko prorusišką užsienio politikos kryptį.

Kita informacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]