Slovakų demokratų ir krikščionių sąjunga - Demokratinė partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Slovakų demokratų ir krikščionių sąjunga - Demokratinė partija (Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana), sutrumpintai SDKÚ–DS, yra 2001 m. įkurta politinė Slovakijos partija. Iki 2006 m. ji buvo žinoma kaip Slovakų demokratų ir krikščionių sąjunga (Slovenská demokratická a kresťanská únia), sutrumpintai SDKÚ. SDKÚ–DS turi 28 vietas 2010-2014 m. parlamente.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

SDKÚ įsikūrė 2001 metais, kuomet Mikuláš Dzurinda vadovaujama parlamentarų grupė atskilo nuo Slovakų demokratinės koalicijos. 2002-taisiais vykusiuose rinkimuose SDKÚ buvo antroji pagal populiarumą partija ir turėjo galimybę sudaryti valdančiąją daugumą. Į ją pateko dar trys partijos: Vengrų koalicijos partija (Strana maďarskej koalície - Magyar Koalíció Pártja, SMK-MKP), Krikščionių demokratų judėjimas (Kresťanskodemokratické hnutie, KDH) ir liberalusis Naujasis piliečių susivienijimas (Aliancia Nového Občana, ANO). Nepaisant vidinių nesutarimų, koalicija sugebėjo išsilaikyti iki kadencijos galo, nors paskutiniais metais nuo jos atskilo ANO bei KDH.

20022006 metų laikotarpis pasižymėjo gan sėkmingai vykdomais eurointegraciniais procesais (Slovakija įstojo į NATO ir ES 2004-taisiais), sparčiu ekonomikos augimu, gerai vykdoma tautinių mažumų politika, demokratiškumu, atvirumu reformoms. Ne tokiomis sėkmingomis sritimis galima laikyti socialinę politiką.

2006 metais SDKÚ susijungė su Demokratų partija (Demokratická strana, DS ir pakeitė pavadinimą į Slovakų demokratų ir krikščionių sąjunga – demokratinė partija (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, SDKÚ-DS). Šis susijungimas pasirodė sėkmingas – per 2006 m. rinkimus partija pelnė daugiau balsų nei praėjusiuose rinkimuose, tačiau nepateko tarp valdančiosios daugumos ir šiuo metu yra opozicijoje.

Kita informacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]