Slam (žurnalas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

SLAM – nuo 1994 m. JAV leidžiamas iliustruotas krepšinio žurnalas. Išeina devynis kartus per metus, garsėja krepšininkų plakatais. Turi apie 0,5 mln skaitytojų įvairiose pasaulio šalyse.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žurnalo gimimas siejamas su hiphopo kultūros atsiradimu, iki šių dienų jo puslapiuose spausdinami straipsniai šia tematika. Pavadinimas (SLAM) siejamas su krepšinio terminu slam dunk – liet. kamuolio dėjimas iš viršaus. Spausdinys propaguoja tokį metimą, pateikia įvairiu kampu fotografuotas metikų nuotraukas.

Jau pirmasis redaktorius Cory Johnson ėmė formuoti savitą leidinio stilių: jame gausu nuotraukų, spausdinama krepšininkų aprangą ir įrangą šiam žaidimui gaminančių firmų reklama. Kiekvienas išleidžiamas numeris yra skiriamas tam tikrai temai ar konkrečiam krepšininkui, kurio nuotrauka puošia viršelį. SLAM pateikia krepšininkų sėkmės istorijas ir statistinius duomenis, kiekviename numeryje spausdinamas NOYZ – trumpas anonimiškas anekdotas apie paskutinius krepšinio įvykius. Pateikiami NBA naujokų įspūdžiai ir skaitytojų laiškai. Kaskart skelbiami krepšininkų pravardžių konkursai, nugalėtojai apdovanojami. SLAM galima skaityti internetu.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]