Skraidančiojo disko metimai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

Su skraidančiais diskais yra žaidžiama daug įvairių sportinių ir pramoginių žaidimų, todėl yra naudojamos įvairios diskų metimų ir gaudymo technikos.

Disko metimo ir gaudymo tecnikos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Yra žinoma ir naudojama beveik penkiasdešimt skirtingų disko metimo būtų. Žemiau pateikiami patys populiariausi būdai.

Metimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Uždaras arba „Backhand“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metimas uzdaras1.jpg
Metimas uzdaras2.jpg

Ko gero jau žinote šį metimą, jei bent kartą rankose laikėte diską. Šis metimas primena teniso rakėtės kamuoliuko smūgį. Kaip laikyti diską: nykštys turi būti ant disko viršaus, na o likę pirštai turi būti nuleisti žemyn ir įsirėmę į vidinę disko briauną. Jeigu diską patraukus, Jūsų ranka primins autostopo ženklą. Šiuo atveju diską reikia suspausti stipriau. Metimas vyksta visa ranka, pradedant pečiu, alkūne ir galiausiai riešu. Taisyklingas disko laikymas padės geriau riešui išsukti diską.

Metant diską partneriui daug kas daro klaidą stodamas veidu tiesiai į žmogų, kuriam meta. Deja, bet tokia stovėsena žymiai labiau sutrukdo tiksliai išmesti ir didelė tikimybė, jog į su jumis besimėtantį draugą nepataikysite. Tokiu atveju patartina atsistoti šonu, dešinę arba kairę (priklausomai nuo to dešiniarankis ar kairiarankis metikas yra) koją pastačius į šoną taip, kad petys būtų tiesiai į komandos draugą. Tuomet meskite.

Atviras arba „Forehand“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metimas atviras1.jpg

Šis metimas taip pat primena teniso raketės smūgį į kamuoliuką ir turi tokį patį pavadinimą kaip ir tenise – forehand, arba lietuviškai tiesiog atviras. Diskas laikomas taip: nykštys uždedamas ant disko viršaus ir laikomas taip, lyg rodytumėt autostopo ženklą, tuo tarpu smilius ir didysis pirštai rodo ženklą „peace“ arba tiesiog žirkles ir diskas dedamas būtent ant šių dviejų pirštų, tuo tarpu bevardis ir mažasis pirštai iš išorės prispaudžia diską, kad jis stabiliai laikytųsi ant rankos. Priešingai nei „uždaram“ metimui, šiam didelę įtaką daro riešo jėga, nes didžiausia jėgos koncentracija metimui yra sutelkta būtent iš šios kūno dalies.

Metant diską šiuo metimu atsistokite veidu į komandos draugą ir ženkite žingsnį į dešinę jei esat dešiniarankis ar į kairę jei metate su kaire ranka. Alkūnė tuo metu turi būti priglausta kuo arčiau kūno, tuo tarpu dilbis, delnas ir pats diskas turi būti horizontalioje padėtyje. Meskite.

Hameris arba tiesiog „Hammer“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metimas hammer.gif

Hameris yra labai patogus metimas žaidimo metu, mat juo galima permesti visas kliūtis. Šio metimo laikymo technika primena „atvirą“, tačiau diskas yra metamas ir metimo metu laikomas virš galvos. Laikyti diską reikia taip pat kaip ir atvirą – nykštys laikomas ant briaunos, lyg rodytum autostopo ženklą, tuo tarpo smilius ir didysis pirštai rodo „peace“, o bevardis ir mažasis prispaudžia diską iš išorės. Priešingai nei „atviras“, hameris metamas laikant diską virš galvos, o disko logotipas tuo metu „žiūri“ į apačią. Metant hamerį reikia žengti dešine arba kairia koja atgalios, priklausomai nuo to kuria ranka metate – dešine ar kaire.

Disko gaudymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Disko gaudymas1.gif
Disko gaudymas2.gif

Iškart stenkitės įprasti tinkamai gaudyti diską – dvejomis rankomis. Vieną ranką dėkite ant viršaus disko, kitą – po juo. Tai pagrindinis ir teisingiausias gaudymas šiame sporte. Tam, kad gerai sugauti diską, jums reikia išmokti „skaityti“ disko skriejimo trajektoriją, kuomet ją perprasit ir vėjas nebus labai stiprus – labai lengvai sugausit jums atskrendanti diską. Žaidžiant lėkščiasvydį profesionalūs šio sporto žaidėjai dažnai diską gaudo viena ranka arba dviem, tačiau iškart už briaunos. Šie būdai yra naudojami tik pačiame žaidime, kuomet norima kuo greičiau sugauti diską arba neleisti jį numušti priešininkų gynėjams. Vis dėlto, pagrindinis disko gaudymo būdas yra aukščiau minėtas dviem rankomis iš viršaus ir apačios (kaip žirklės).