Pereiti prie turinio

Singapūro transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
MRT traukiniai

Singapūro transporto sistema yra viena pažangiausių ir efektyviausių pasaulyje. Vidaus susisiekimo transportą Singapūre didžiąja dalimi sudaro MRT traukiniai, miesto centre ir kai kur kitur važinėjantys po žeme kaip metro, o naujuose miestuose ir neurbanizuotose žemėse – virš žemės, kaip paprasti traukiniai. Šiuo metu[kada?] yra trys linijos, visos jos kerta patį Singapūro miestą ir sujungia jį su aplinkiniais miestais, keliose stotyse galima pakeisti linijas.

Naująja MRT šiaurės-rytų linija važiuoti yra brangiau, nes ji yra visiškai automatinė, be mašinistų: tai yra pirmasis pasaulyje visiškai automatinis geležinkelis. Šalia MRT taip pat yra ir LRT traukiniai, vietinės reikšmės automatiniai traukiniai, priskirtini greitiesiems tramvajams (t. y. yra mažesni ir siauresnės vėžės už geležinkelius, bet skirtingai nei tramvajai nedalyvauja eisme) sujungiantys pagrindines MRT stotis su atokesniais miestais.

Singapūre taip pat yra ir autobusų sistema, kuri veikia kiek kitaip nei daugumoje šalių ar miestų: kiekvienas miestas ar rajonas turi savo autobusų stotį, iš kurios ir į kurią kursuoja visi maršrutai. Stotis paprastai yra centre ir maršrutai nusidriekia į visas puses. Tad jei reikia važiuoti ten, kur neveda maršrutas, stojantis stotelėje, pakeisti autobusus reiks stotyje. Tarp stočių galima nuvažiuoti specialiais autobusais arba MRT, nes autobusų stotys neretai yra šalia MRT stočių.

Singapūrą su išoriniu pasauliu jungia didelis Čiangio tarptautinis oro uostas, svarbus tranzitinis centras, taip pat dvi traukinių stotys, viena Singapūro mieste, o kita rytuose – Vudlande, abi ant tos pačios linijos, vedančios į Malaiziją ir priklausančios Malaizijos geležinkeliams. Tolimojo susisiekimo traukiniai važiuoja iš centrinės stoties, o artimojo susisiekimo – į miestus Malaizijos pietuose – stoja ir Vudlande. Yra susitarimas galiausiai atsisakyti centrinės stoties ir teritoriją perstatyti, o stotį palikti tik Vudlande, iki kurio būtų galima nuvykti MRT traukiniu.

Singapūrą su Malaizija jungia ir du tiltai, vienas iš kurių sujungia su svarbiu uostamiesčiu Džohorbahrumi.