Simon Swig

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Simon Swig
Gimė 1862 m.
Prienai, Švenčionių rajonas, Rusijos imperija
Mirė 1939 m. liepos 30 d. (~77 metai)
Tauntonas, Masačusetsas, JAV
Veikla Bankininkas, politikas, filantropas

Simonas Svigas (1862 m. Prienuose, Švenčionių rajonas, Rusijos imperija1939 m. liepos 30 d. Tauntone, Masačusetsas, JAV) – Lietuvos žydų kilmės JAV bankininkas, politikas, filantropas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1862 m. Prienuose, Švenčionių rajone. 1875 m. emigravo į JAV, greitai užsidirbo pakankamai pinigų, kad galėtų atsivežti ir savo tėvus. Įsidarbino banke ir pradėjo dalyvauti vietos politikoje. XX a. pradžioje tapo Bostono banko Tremont Trust Company viceprezidentu. Greitai tapo ir banko valdytoju. 1926 m. tapo banko Tamiami Banking Company vadovu. S. Svigas turėjo didelę įtaką Bostono bankų sistemoje, jis prisidėjo prie italų kilmės aferisto Charles Ponzi sulaikymo. Savo valdomuose bankuose pradėjo taikyti naują sistemą, kai už laikomus indėlius mokamos palūkanos, tačiau tuo metu ši sistema nepasiteisino ir jo bankų įtaka pradėjo mažėti. Taip pat būdamas tolerantišku jis į savo bankus priimdavo dirbti įvairių tautybių ir rasių darbuotojus, už tai Bostono bankininkų gildija buvo labai nepatenkinta ir įvairiai kenkė S. Svigo bankams, kol galiausiai šie priartėjo prie bankroto ribos.

Šešias kadencijas buvo Tauntono miesto tarybos narys. Buvo miesto Respublikonų partijos iždininkas. Dviem kadencijoms išrinktas į Masačusetso valstijos tarybą. Tris kadencijas buvo Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų narys. 1881 m. birželio 7 d. vedė Pearl Fannie Levy. Mirė 1939 m. liepos 30 d. Tauntone.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Zuckoff, Mitchell (January 10, 2006). Ponzi's Scheme: The True Story of a Financial Legend. Random House. pp. 86–87. ISBN 0812968360.