Silent Hill 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Silent Hill 2
Kūrėjas Konami
Leidėjas Konami
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2001 m. rugsėjo 24 d.
Žanras (-ai) veiksmo, siaubo
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ACB: MA15+
BBFC: 15
CERO: 15+
ESRB: M
PEGI: 16+
Platforma PlayStation 2, Xbox, Microsoft Windows
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas CD-ROM
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Silent Hill 1
Kitos dalys Silent Hill 3
Silent Hill 4: The Room
Silent Hill: Origins
Silent Hill: Homecoming
Silent Hill: Shattered Memories
Silent Hill: Downpour
www.silenthill2.de

Silent Hill 2 (liet. Tylioji kalva 2, jap. サイレント・ヒル 2) – siaubo/išgyvenimo žanro kompiuterinis žaidimas, kurį 2001 m. rugsėjo 24 d. išleido japonų kompanija „Konami“; tai antrasis žaidimas ilgametėje „Silent Hill“ kompiuterinių žaidimų serijoje, pasakojantis atskirą, su pirmąja dalimi beveik nesusijusį siužetą. Žaidimas yra skirtas PlayStation 2, Microsoft Windows ir Xbox platformoms.

Silent Hill 2 susilaukė didelio kritikų pripažinimo ir šiandien yra laikomas vienu geriausių savo žanro atstovų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo „Silent Hill 2“ siužetas nėra pirmosios dalies tęsinys, tačiau jo veiksmas vyksta tame pačiame Tyliosios kalvos miestelyje, tik kitose jo vietose.

Žaidėjas gali pasirinkti vieną iš dviejų scenarijų: pagrindinį „Laiškas iš tyliojo dangaus“ (angl. Letter from Silent Heaven) arba šalutinį, chronologiškai ankstesnius įvykius vaizduojantį „Gimusi iš troškimo“ (angl. Born from a Wish).

Scenarijus „Laiškas iš tyliojo dangaus“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Į Tyliosios Kalvos miestelį pagrindinis veikėjas Džeimsas Sanderlendas (James Sunderland) atvyksta gavęs laišką nuo prieš trejus metus mirusios žmonos Meri. Laiške nustebusiam Džeimsui ji mini, kad į Tyliąją Kalvą, kurioje jiedu praleido atostogas, Džeimsas ketino ją nusivežti dar kartą, bet dėl Meri ligos ir mirties jis to padaryti nespėjo. Ji rašo, kad jo laukia „ypatingoje vietoje“. Džeimso tikslas yra remiantis užuominomis rasti šią vietą bei išsiaiškinti, kaip iš tiesų mirė jo žmona.

Žaidimo metu Džeimsas susipažįsta su keletu veikėjų, iš kurių kiekvienas Tyliojoje Kalvoje atsidūrė dėl skirtingų priežasčių. Kiekvienas veikėjas Tyliosios Kalvos tikrovę suvokia skirtingai. Džeimso akimis miestelyje šeimininkauja žmogaus pavidalo pabaisos. Viena iš jų – budelis su piramidės formos galva ir milžinišku peiliu rankoje – yra Džeimso kaltės dėl žmonos mirties apsireiškimas.

Žaidimas gali baigti šešiais būdais. Pabaiga nustatoma ne pagal tai, ar žaidėjas atliko konkrečius veiksmus, o pagal jo žaidimo stilių.

Scenarijus „Gimusi iš troškimo“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis scenarijus prieinamas tik specialiuose žaidimo leidimuose. Jo pagrindinė veikėja yra Marija, kurią žaidėjas gali kontroliuoti prieš pat jos susitikimą su Džeimsu.

Marija atsibunda Tyliosios Kalvos striptizo klube su pistoletu rankoje. Atmetusi savižudybės galimybę, ji nusprendžia ką nors surasti. Jai pavyksta patekti į vieną Tyliosios Kalvos namą ir pasikalbėti su jo šeimininku Ernestu Boldvinu (Ernest Baldwin). Ernestas iš kitos durų pusės jos paprašo atlikti užduotį, o kai Marija viską padaro, įspėja, kad jos kol kas nepažįstamas Džeimsas yra „blogas žmogus“. Marija, įėjusi į jo kambarį, randa jį tuščią. Išėjusi iš namo ji dar kartą pagalvoja apie savižudybę, tačiau nusprendžia rasti minėtąjį Džeimsą.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo metu Džeimas sutinka šiuos veikėjus:

  • Andžela Orosko (Angela Orosco) – nužudžiusi savo tėvą ir iš namų pabėgusi mergina. Tyliojoje Kalvoje ji ieško savo motinos. Jos bendravimo būdas ir nuotaikų kaita leidžia suprasti, kad ji serga psichine liga. Ji simbolizuoja Džeimso polinkį į savižudybę.
  • Edis Dombrovskis (Eddie Dombrowski) – apkūnus vaikinas, turintis žemą savivertę dėl savo svorio. Jo Tyliosios Kalvos versija – žmonės, kurie iš jo tyčiojasi, todėl jis mano, kad juos visus išžudyti yra jo problemos sprendimas. Jis primena Džeimsui, kad šis taip pat yra žudikas. Edis žaidimo eigoje praranda savitvardą, ir Džeimsas jį nužudo.
  • Laura – mergaitė, gulėjusi ligoninėje kartu su Džeimso žmona Meri, kuri ketino ją įsivaikinti, jei būtų pasveikusi. Jos akimis Tylioji Kalva yra tuščias miestelis, kuriame jos vis dar kažkur laukia Meri. Lauros dėka Džeimsas suvokia, kad Meri mirė ne prieš trejus metus, o prieš savaitę, todėl ji simbolizuoja nepaneigiamą tiesą.
  • Marija (Maria) – striptizo klubo šokėja, kaip du vandens lašai panaši į Meri. Ji pareikalauja, kad Džeimsas nepaliktų jos vienos, todėl didelė dalis žaidimo vyksta abiem personažams keliaujant drauge. Marija yra gimusi iš Džeimso troškimo turėti patrauklią ir viliojančią, o ne sergančią žmoną mirties patale. Tačiau už šio troškimo išsipildymą jis turi brangiai sumokėti: jis priverstas tris kartus žiūrėti, kaip Marija miršta. Ji yra Džeimso troškimų apsireiškimas, todėl ji kitiems personažams nematoma.

Žaidimo principai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Scena iš žaidimo „Silent Hill 2“.

Visi pirmosios dalies žaidimo principai išlaikyti ir šioje dalyje.

  • Tai yra trečiojo asmens perspektyvos laisvai judančios kameros (fonas generuojamas realiu laiku) žaidimas, kurio valdymo schema trimatė (nurodymai eiti į šonus sukioja veikėją pagal/prieš laikrodžio rodyklę).
  • Žaidimas pasižymi prastu matomumu. Žiūrėti į tolį trukdo tamsa arba rūkas.
  • Išlaikyta ir aplinkos kaita. Yra trys Tyliosios Kalvos realybės: diena (miestelį gaubia tirštas rūkas), naktis ir košmariška miestelio versija. Pastaroji pasireiškia tik patalpose.
  • Veikėjas su savimi nešiojasi sugedusį radijo imtuvą, kuris ima čirkšti netoli esant priešui.
  • Plikomis rankomis kautis jokių galimybių nėra. Vyrauja šaltieji ginklai, šaunamųjų yra tik trys.
  • Žaidime daug mažiau kovų su priešais ir daugiau galvosūkių sprendimo nei pirmoje dalyje. Prieš pradėdamas žaisti žaidėjas gali pasirinkti labai lengvą, lengvą, vidutinį ir sunkų veiksmo bei galvosūkių lygį.