Signal Iduna Park

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Signal Iduna Park

Vieta Dortmundas, Vokietija
Atidarytas 1974 m. balandžio 2 d.
Savininkas Borussia Dortmund
Architektas Planungsgruppe Drahtler
Talpa 80 720 sėdimų vietų
Lauko matmenys 105 × 68 metrai
Nuomininkai Borussia Dortmund

Westfalenstadion – futbolo stadionas Dortmunde, Šiaurės Reino-Vestfalijos federacinėje žemėje, Vokietijoje. Stadione savo namų rungtynes žaidžia Bundeslygos Borussia Dortmund futbolo klubas. Stadionas talpina 80 720 žiūrovų (sėdimos ir stovimos vietos) arba 60 285 žiūrovus (tik sėdimos vietos tarptautinėms rungtynėms). 2005 m. gruodį stadionas pervadintas į Signal Iduna Park 5 metų laikotarpiui. Šiame stadione buvo sužaistos šešerios 2006 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynės. Rengėjai, besiruošdami čempionatui, į stadioną investavo 45 mln. eurų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmieji planai pastatyti naują stadioną arba praplėsti esamą (Stadion Rote Erde) prasidėjo 1960 m. Po istorinio BV Borussia Dortmund klubo triumfo UEFA Taurių laimėtojų taurėje (BV Borussia Dortmund tapo pirmuoju Vokietijos klubu laimėjusiu Europos taurę) 1966 m. galutinai tapo aišku, kad Stadion Rote Erde yra per mažas vis augančiai Borusios fanų miniai. Tačiau Dortmundo miestas nebuvo pajėgus finansuoti naujo stadiono statybą, o federalinės institucijos nenorėjo prisidėti.

1971 m. Dortmundas buvo išrinktas pakeisti Kelno miestą, kuris buvo priverstas atsisakyti planų dalyvauti 1974 m. pasaulio futbolo čempionato organizavime. Dėl mažo biudžeto buvo pasirinktas ne ovalo formos 60 000 vietų stadionas su lengvosios atletikos takeliais, o pigesnis tik futbolui skirtas 54 000 vietų stadionas.

1974 m. balandžio 2 d. BV Borussia Dortmund oficialiai persikėlė į Westfalenstadion.

Išplanavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pietinė tribūna. Didžiausia stovima tribūna Europoje.

Pradžioje stadioną sudarė 4 atskiros tribūnos su stogu, tačiau 2001 m. vykusios rekonstrukcijos metu tribūnos buvo sujungtos, kampuose įrengiant papildomas vietas, ir tokiu būdu padidinant stadiono talpą.

Įdomybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 20032004 m. sezone BV Borussia Dortmund klubas pasiekė Europos stadionų lankomumo rekordą. Vidutiniškai kiekvienas jų rungtynes stebėjo 78 808 žiūrovai.
  • Pietinė tribūna su daugiau nei 25 000 fanų daro šį stadioną unikaliu. Ši tribūna iš stovimų vietų tribūnos į sėdimų vietų tribūną gali būti pakeista per 2 dienas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]