Sent Lusijos istorija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Karibai-orn.png
Karibų istorija
Aravakai, Karibai
Ispanijos Vakarų Indijos
Indijų vicekaralystė > Santo Domingo audiencija
Kitų šalių Vakarų Indijos:
Prancūzijos, Nyderlandų, Danijos, Švedijos, Kuršo, Britų, Portugalijos, Moskitų Krantas, Britų Hondūras, Prancūzų Gviana, Britų Gajana, Nyderlandų Gajana
Dabartiniai politiniai junginiai:
CARICOM, Kuba, Dominikos Respublika, Gvadelupė, Martinika, BES salos, Aruba, Kiurasao, Sint Martenas, Puerto Rikas, JAV Mergelių salos

Pirmieji gyventojai Sent Lusijoje buvo Aravakų indėnai, kuriuos iki apytiksliai 800 metų iš salos išvijo Karibų gentis. Pirmieji europiečiai atkeliavo 16 amžiuje. Europiečiai įnirtingai kovėsi dėl salos su Karibų gentimi, ir 1660 -1814 m. laikotarpiu Sent Lusija buvo užkariauta net 14 kartų[1].

1814 m. Sent Lusija tapo Didžiosios Britanijos kolonija: nuo 1833 m. buvo valdoma kaip Britų Priešvėjinės salos, nuo 1958 - kaip Vakarų Indijų Federacija, nuo 1962 - kaip atskira kolonija.

1979 m. Vasario 22 d. gavo nepriklausomybę. Kenis Antonis tapo ministru pirmininku 1997 m., kai jo Sent Lusijos darbo partija laimėjo 16 iš 17 vietų parlamente.

1999 m. Europos Sąjunga baigė teikti pirmenybę iš kolonijų importuotiems bananams privertė Sent Lusiją paįvairinti savo žemės ūkį.

2002 m. tropinė audra "Lili" nuniokojo bananų derlių.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]