Semantinis tinklas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Semantinis tinklas – terminas, kurį sugalvojo Tim Berners-Lee, ir kuris reiškia ateities interneto tinklą kaip globalią duomenų bazę. Semantinio tinklo infrastruktūra leistų tiek žmonėms, tiek mašinoms daryti sprendimus kaip kategorizuoti informaciją ir ją panaudoti. Į architektūrinius elementus įeina semantika (elementų pavadinimai), struktūra (elementų hierarchija) ir sintaksė (bendravimas)

Santykis su žiniatinkliu[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu žiniatinklis remiasi daugiausia HTML kalba parašytais dokumentais. HTML yra tinkama kalba aprašymui, akcentuojant vizualinį atkūrimą, t. y. struktūruoto teksto masyvas, į kurį įsiterpia multimedijos objektai (paveiksliukai, interaktyvios formos). HTML turi ribotas galimybes klasifikuoti teksto blokus puslapyje, išskyrus, kai tai reikalinga dokumento struktūrai nustatyti ir suteikti jam norimą išvaizdą.

Pavyzdžiui, HTML kalba sukurtas internetinis katalogas gali būti lentelės formos, kuriame prekės numeris X586172 reiškia Acme Gizmo, kurio kaina 199 Lt. Tačiau duomenys toje lentelėje nebus susieti niekaip kitaip kaip tik lentelės formatavimu. T. y. X586172, Acme Gizmo ir 199 Lt HTML požiūriu yra tik vienas šalia kito esantys teksto gabaliukai. HTML taip pat negali tiksliai nurodyti, kad tas puslapis yra katalogas, o tik užvardinti jį kaip katalogą suteikiant puslapio pavadinimą.

Semantinis tinklas bando šiuos trūkumus pašalinti naudojant aprašomąsias technologijas RDF ir OWL bei į duomenis orientuotą, lanksčią žymėjimo kalbą XML. Šios technologijos yra sujungiamos taip, kad būtų galima pateikti aprašymus, kurie papildytų arba pakeistų žiniatinklio dokumentų turinį.

Semantinio tinklo technologijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]