Saugant reputaciją

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Saugant reputaciją
Saving Face film.jpg
PavadinimasSaugant reputaciją
Kilmės šalisJAV
RežisieriusAlice Wu
Prodiuseris (-iai)Will Smith
James Lassiter
Teddy Zee
Scenaristas (-ai)Alice Wu
KompozitoriusAnton Sanko
VaidinaMichelle Krusiec
Joan Chen
Lynn Chen
Metai2004
ŽanrasRomantinė komedija
Trukmė91 minutė
KalbaAnglų, Mandarinų, Šanchajaus
PlatintojasSony Pictures Classics
MontažasSusan Graef
Sabine Hoffmann
KinematografijaHarlan Bosmajian
IMDb įrašas

Saugant reputaciją (angl. Saving Face) yra 2004 metų režisierės Alice Wu amerikietiška romantinė komedija, drama. Filmo siužetas sukasi apie Wilheminą, jauną kinų-amerikiečių chirurgę; nevedusią, nėščią jos motiną ir draugę šokėją.

Pats pavadinimas yra nuoroda į visos rytų Azijos reputacijos (įvaizdžio) sąvokos socialinę koncepciją.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Reputacijos išsaugojimo klausimas Wilheminai iškyla tada kai ji priversta spręsti savo nevedusios nėščios motinos problemas ir įsipareigojimus savo merginai Vivianai. Wilė kovoja su savo laiku, kuri turi paskirstyti tarp savo motinos, kuri atstumta kinų-amerikiečių bendruomenės dėl savo nevedybinio nėštumo, persikelia pas Wilheminą gyventi ir savo merginos Vivianos, kurią ji savo mamai pristato kaip tiktai draugę. Tuo pačiu metu Wilės mama privalo nuspręsti ar tėvo reputacija, ar jos pačios jausmai yra svarbesni. Wilės mama netrukus suvokia, kad norėdama susigrąžinti tėvo reputaciją ir nustoti kovoti su sunkumais, ji turės ištekėti už vyro, vardu Cho. Wilė netyčia sužino, jog jos mama myli visai kitą, ir nusprendžia sutrukdyti šioms vestuvėms.

Tuo pat metu, dėl savo baimės būti kartu viešumoje, Wilė praranda Vivianą, kuri išvyksta į Paryžių. Po trijų mėnesių, Vivianos ir Wilhelminos mamos suveda abi merginas viename vakarėlyje, ir galų gale jos pasibučiuoja prieš visus pačiame šokių aikštelės centre.

Filmo pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Režisierė Alice Wu filmo scenarijų parašė keleriais metais anksčiau, remdamasi savo pačios atsiskleidimo („coming out“) patirtimi. 2001 metais filmo scenarijus laimėjo Los Andželo CAPE organizacijos scenarijaus apdovanojimą, kuris suteikė galimybės pradėti filmo kūrimą. Filmas pradėtas filmuoti 2003 metais, turėdamas 2,5 JAV dolerių biudžetą.

Charakterizuojant Niujorko kinų-amerikiečių bendruomenę, filmas yra mandarinų kinų ir anglų kalbų mišinys.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Saugant reputaciją“ 2005 m. buvo nominuotas „Breakthrough“ (angl. 'persilaužimas') režisieriaus apdovanojimui „Gotham Awards“ apdovanojimuose; 2005 m. Auksinio arklio filmų festivalyje (angl. Golden Horse Film Festival) nominuotas žiūrovų pasirinkimo apdovanojimui ir geriausios aktorės apdovanojimui Mišelei Krusiek; 2006 m. GLAAD Media apdovanojimuose nominuotas GLAAD medijos apdovanojimui už ribotai išleistą išskirtinį filmą. Iš šių nominacijų filmas laimėjo žiūrovų pasirinkimo apdovanojimą 2005 m. Auksinio arklio filmų festivalyje.

Filmo išleidimo datos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas „Saugant reputaciją“, pristatytas Toronto filmų festivalyje 2004 m. rugsėjo 12 d. dar iki labai riboto išleidimo 2005 m. JAV, pradėjo savo kelią nepriklausomo kino rate: rodomas Sundance filmų festivalyje, Tarptautiniame Sietlo filmų festivalyje ir kituose.

Kritikų nuomonė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmo įvertinimas buvo daugiausia teigiamas, dauguma kritikų teigiamai vertino filmo švelnią romantiką ir nerūpestingą komedijos spalvą, tuo tarpu, kai kurie kritikai pastebėjo jog filmui trūksta gilumo ir tai, jog filmas baigiasi kaip muilo opera.

Naudingos nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]