Satyricon

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Orange Icon Edit.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
Satyricon

Grupės logotipas
Biografija
KilmėNorvegija Norvegija
ŽanraiBlack metal
Aktyvumo metai1990 - dabartis
Įrašų kompanijaMoonfog Productions
Nuclear Blast
Century Media
Red Ink
Sony BMG
Roadrunner Records UK
Svetainėwww.satyricon.no
Nariai
Satyr
Frost
Buvę nariai
Kveldulv
Samoth

Satyricon yra Norvegijos black metal grupė. Pirmasis grupės albumas Dark Medieval Times sukūrė naują black metal požanrį - medieval metal. Albumas leido išgirsti viduramžių skambesį suderintą su grynu black metal. Tačiau antrajame Satyricon albume The Shadowthrone viduramžių dvasia pranyko.

Kalbant apie vieną iš paskutiniųjų Satyricon albumų, Volcano, grupės lyderis Satyr grupės namų tinklalapyje pareiškė, kad jų kuriama muzika yra paremta roku, tik žymiai ekstremalesnė; tai muzika sekanti tokių grupių kaip Venom ar Bathory pėdomis.

Ne per seniausiai grupė išleido naujausią savo albumą - Now, Diabolical. Albumas sulaukė daug ginčų iš black metal pogrindžio, dėl pernelyg tiesaus (be užuolankų) priėjimo prie žanro. Tačiau albumo pardavimai yra aukšti, netgi už black metal ribų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1990 Sigurd Wongraven įkuria naują ir ambicingą grupę - tuo metu death metal grojusią Eczema. Tačiau 1991 metais daugelis norvegų vis dar nežinojo, kas yra black metal. Norėdama ištaisyti šią klaidą ir į Norvegiją atnešti juodojo metalo vėliavą, grupė pakeičia pavadinimą į Satyricon ir pradeda groti black'ą. Grupė greit išpopuliarėja pogrindyje, tačiau plačiajai visuomenės daliai ji vis dar nežinoma. 1992 vasarą Satyricon, norėdama prasimušti ir išgarsėti Europoje, įrašo to paties pavadinimo savo pirmąjį oficialų demo - parduodama per 1000 kopijų. Paakinti šios sėkmės Satyricon pradeda rašyti tekstus ir kurti muziką, ir jau 1993 žiemą pasirodo jų antrasis demo - The Forest Is My Throne. Šioje vietoje grupė pradeda vystyti savo stilių, parduodama virš 1500 įrašų, tačiau grupė paprasčiausiai nustoja juos dauginti.

No Fashion Records studija taip pat pastebi šią grupę ir Satyricon pasirašo kontraktą. Grupė labai patenkinta, nes pasiekia savo tikslą - išgarsėja.

Idėjos ir entuziazmas liejasi per kraštus - pisimenamos senos idėjos, jos išsirituliuoja į muziką viduramžių tema, kurioje pilna fantazijų, vizijų, mirties, maro ir blogio - taip kuriamas Dark Medieval Times albumas. Tačiau įpusėjus darbą įrašų kompaniją ištinka bėda - pritrūksta lėšų. Nariai susimeta savo santaupas, pasiskolina pinigų ir nuvyksta pas Grieg Hallen Bergene. Įrašytos kasetės nusiunčiamos kelioms studijoms, dauguma atsiunčia pasiūlymus. Tačiau pasiūlymai nevilioja - studijos nenori keisti savo tvarkaraščių, todėl artimiausias albumo įrašas nusimato tik po aštuonių mėnesių. Tačiau Satyricon grupe susidomi ir Tatra Productions - avant garde metal leidėja, su kurkas geresniu pasiūlymu laiko atživlgiu. Satyricon muzika labai skirasi nuo kitų Tatra leidžiamų kūrinių, todėl studija įkuria Moonfog. Albumas išleidžiamas ir Satyricon iškart išpopuliarėja ir sulaukia pripažinimo. Visa muzikinė spauda staiga susitelkia ties Norvegišku black metal. Netradicinis skambesys, progressive elementai ir įkvėpimas iš viduramžių - tai išskiria Satyricon iš kitų to meto grupių ir žmonėms tas patinka.

Vėliau grupė išleidžia albumą The Shadowthrone, kuris žengia dar vieną žingsnelį progreso link. Fanai nepamiršta ir praeities, todėl išleidžiamas The Forest Is My Throne demo, tačiau grupė nori jį padaryti pilnu albumu, todėl sukuria ir naujų dainų - taip išleidžiamas trečiasis albumas.

1996 Satyricon su studija Moonfog išleidžia Nemesis Divina albumą.

Kito albumo kūrimas dėl turų šiek tiek užsitęsia, tačiau 1999 metais pasirodo Rebel Extravaganza albumas, šį kartą jį išleidžia žymi metalo studija Nuclear Blast.

2002 metais pasirodo albumas Vulcano (vėliau pervadintas į Volcano) Skandinavijoje ir Europoje, JAV jis pasirodo tik po 18 mėnesių, System of a Down gitaristo Daron Malakian studijos dėka. Šis albumas kuris gauna keturis apdovanojimus. Satyricon vertinama kaip geriausia black metal grupė.

2004 metais prasideda turas po JAV, tačiau Frost negauna vizos, todėl jo vietą užima Slipknot būgnininkas Joey Jordison. Du gitaristai nubaudžiami 50,000 dolerių bauda dėl išprievartavimo. Tais pačiais metais grupė pasirodo Wacken Open Air festivalyje Vokietijoje.

2006 išleidžiamas skeptiškai vertinamas Now, Diabolical albumas.

Satyricon per savo gyvavimą pakeitė daugybę narių, tačiau Satyr ir Frost visuomet išlikdavo; jie yra grupės branduolys.

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Videografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Mother North [VHS] - (1996)
 • Roadkill Extravaganza [VHS/DVD] - (2001)
 • Fuel For Hatred [Videoclip] - (2002)
 • K.I.N.G. [Videoclip] - (2006)
 • The Pentagram Burns [Videoclip] - (2006)
 • Black Crow On A Tomb Stone [Videoclip] - (2008)

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę/Laikini įrašant albumus ar koncertuojant[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Kveldulv (Ted Skjellum) a.k.a. Nocturno CultoDarkthrone - gitara - (1996)
 • Vargen (Joakim Jensen) - gitara - (1990-1992)
 • Samoth (Tomas Thormodsæter Haugen)Emperor ir Zyklon - bosinė gitara - (1993-1996)
 • Torden (Tord Vardøen) - klavišai - (1993)
 • Wargod (Vegard Blomberg) - bosinė gitara - (1990-1993)
 • PrimeEvil (Steinar Henriksen) - būgnai - (1990-1992)
 • Morfar Blodtann (Anders Ørjebu) - mušamieji - (1990-1996)
 • Lord Deadmeat (Goran Basso) - bosinė gitara - (1990-1990 išmestas tais pačiais metais dėl sveikatos bėdų)
 • Exhurtum (Carl-Michael Eide) - būgnai - pirmasis būgnininkas, kai grupė dar buvo pasivadinus Eczema, grojo įrašant The Forest Is My Throne demo
 • Joey Jordison [grojo JAV ture, nes Frost nesugebėjo gauti darbo vizos]
 • Steinar Gundersen - gitara per gyvus pasirodymus - (1999-)
 • Lars K. Norberg - bosinė gitara per gyvus koncertus - (1999-)

Vikiteka