Saturday Night's Alright for Fighting

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Saturday Night's Alright for Fighting“
Elton John singlas
iš albumo Goodbye Yellow Brick Road
Išleistas1973 m. liepos 16 d. (1973-07-16)
Formatas7"
Įrašytas1973 m. gegužę
Žanrasglamrokassunkusis rokas
Trukmė4:57 (albumo versija)
4:12 (singlo versija)
Įrašų kompanijaMCA • DJM
AutoriusElton John, Bernie Taupin
ProdiuserisGus Dudgeon

„Saturday Night's Alright for Fighting“ – daina, kurią parašė britų atlikėjas Elton John ir jo kolega Bernie Taupin. 1973 m. ji buvo išleista ant albumo „Goodbye Yellow Brick Road“ – tai buvo pirmasis singlas išėjęs iš jo. Tai vienas sėkmingiausių ir kritiškai geriausiai vertinamų Eltono Džono įrašų. Jungtinėje Karalystėje albumas pasiekė 7-tą vietą. Daina buvo mėgiama daugelio kitų atlikėjų, kurie perrašinėjo dainas, iš jų „Nickelback“, „Queen“ bei „The Who“.

Reikšmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Saturday Night's Alright for Fighting“ yra tikras grįžimas į ankstyvąjį rokenrolą su glamroko elementais. Dainoje pasakojama apie tai, kaip joje minimi veikėjai išeina į vakaro pobūvį, būdami kupini energijos. Tiesą sakant, tai daina apie Bernie jaunystę, kai jis eidavo į britiškus šokių klubus, kur muštynės buvo įprastas dalykas. Ši daina, priešingai negu dauguma, yra ne apie Eltono asmeninį gyvenimą, o apie Bernio.[1]

Anot Bernio, tai jo pirmasis bandymas parašyti "britišką" rokenrolo dainą, kadangi iki tol dainos buvo kuriamos remiantis amerikietiška kultūra.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]