San Karlos de Bariločė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bariločė
San Carlos de Bariloche
Centro Cívico y Puerto San Carlos en Bariloche.jpg
Bariločė ir Nauel Uapi ežeras
Laiko juosta: (UTC-3)
Valstybė Argentinos vėliava Argentina
Provincija Rio Negro provincija Rio Negro provincija
Departamentas Bariločės departamentas
Įkūrimo data 1902 m. kovo 3 d.
Gyventojų (2001) 93 101
Tinklalapis www.bariloche.gov.ar
Commons-logo.svg Vikiteka Bariločė

San Karlos de Bariločė (isp. San Carlos de Bariloche) arba tiesiog Bariločė (Bariloche) – miestas Argentinoje, Rio Negro provincijos pietvakariuose, Anduose, apsuptas kalnų (Tronador, Cerro Catedral, Cerro López) ir ežerų (Nauel Uapi, Gutiérrez, Moreno ir Mascardi). Nauel Uapi nacionalinio parko administracijos centras. 93,1 tūkst. gyventojų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartinio miesto apylinkėse gyveno mapučių gentys. Pavadinimas Bariločė kilo iš mapučių kalbos žodžio Vuriloche („žmonės iš už kalno“). 1895 m. įsikūrė austrų ir vokiečių gyvenvietė. 1902 m. ekskliuzyvinėje teritorijoje Bariločė įkurta oficialiai. 19351940 m. pastatyti turistiniai objektai, išvystyta infrastruktūra.

Llao-Llao viešbutis
Katedra

Susisiekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš Bariločės keliai veda į Neukeną, Viedmą, Llao-Llao, Eskelį ir Vilja La Angosturą. Prieina Bahija Blankos – Eskelio geležinkelio atšaka. Tarptautinis oro uostas.

Turizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bariločė – vienas svarbiausių Argentinos turistinių centrų. Miestas ypač garsėja tuo, kad yra svarbiausias Pietų Amerikoje slidinėjimo kurortas. Svarbiausios slidinėjimo trąsos yra ant Catedral kalno. Vasarą turistus vilioja Nauel Uapi ir kaimyninių ežerų paplūdimiai, daugybė vandens pramogų. Sportinė žūklė. Taip pat rengiami žygiai į kalnus, miškus. Miestas garsus savo šokalado pramone. Svarbiausi turistiniai objektai: katedra, teatras, biblioteka, muziejus, rotušė, Llao-Llao viešbutis, sanatorijos, gydyklos.

Technologijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bariločė garsėja ir kaip Argentinos mokslinis centras. Čia įsisteigęs atominės pramonės centras ir atominės pramonės institutas. Vydomi tyrimai. Ruošiami puikūs atominės pramonės specialistai. Valdant prezidentui Peronui šis tyrimų centras vykdė Huemulo projektą – bandymą atlikti ličio – deuterio sintezę.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]